fbpx

В Івано-Франківську вручили обласну премію імені Патріарха Романюка та Митрополита Шептицького

Культура 23:22, 19.10, 2015

Обласна премія імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва, архітектури та журналістики вручається за вагомий внесок у розвиток літературного, образотворчого, народного мистецтва, архітектури та дизайну. Премію щорічно присуджують ОДА та обласна рада.

18 жовтня в обласній філармонії відбулося урочисте вручення премії, якою відзначають твори духовної літератури, образотворчого мистецтва та архітектури, виконані на найвищому рівні, які стали мистецьким надбанням й утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу та є видатною подією у мистецькому та духовному житті Прикарпаття.

На початку концерту з нагоди 150-річчя Митрополита Андрея Шептицького та 90-річчя Патріарха  Володимира Романюка духовні композиції виконав архикатедральний митрополичий камерний хор "КРЕДО", пише ГК

Відтак з привітальним словом виступили заступник голови ОДА Ігор Пасічняк та голова постійної комісії обласної ради з питань культури, національно-духовного відродження, свободи  слова та ЗМІ, депутат обласної ради, заслужений журналіст України Ольга Бабій. Вони ж і вручали премію, а меценат Любомир Стринаглюк спрезентував лауреатам добірку національно-духовних книг.

Лауреатом премії в номінації "Духовне і друковане слово" став протоієрей Іван Рибарук із Криворівні. Отець зі сцени зазначив, що дякує Богові, що "Господь використовує мене як свій інструмент для того, щоб я міг доносити через розум і серце те, що народжується через молитву та працю. Дякую нашій парафії у Криворівні, тому що без парафіяльного життя цих текстів би не було".

Також о. Іван Рибарук висловив подяку газеті "Верховинські вісті" та  всім, хто сприяв в утворенні цієї премії. Лауреат наголосив, що найболючішим для нього питанням є церковна єдність, бо "нарід один і віра одна…"

У номінації "Образотворче та народне сакральне мистецтво" премію присудили доценту кафедри образотворчого мистецтва ім. Михайла Фіголя (Інститут мистецтв ПНУВС) Володимирові Луканю.

Лауреатом номінації "Реставрація сакральних об’єктів" стала релігійна громада церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня Верховинського району, її представляли на врученні майстри Микола Зеленчук та Іван Яким’юк.

У номінації "Новостворені сакральні об’єкти" премію присудили релігійній громаді кафедрального собору Преображення Господнього у Коломиї.

Також на урочистому концерті виступив академічний камерний оркестр "HARMONIA NOBILE" й ансамбль народної музики "БРЕВІС".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: