fbpx

В Івано-Франківську виходить друком фотоісторія міста часів Першої світової війни

Культура 20:12, 11.10, 2015

У видавництві "Мантикора" виходить друком книга "Велика війна у маленькому місті. Фотоісторія Станиславова часів Першої світової війни".

Авторами книги є троє авторів – Іван Бондарев, Олег Гречаник, Володимир Шулепін, пише Галка.

"Пройшло сто років, як закінчилась Велика війна, що її ми звикли називати Першою Світовою. Її грандіозні і криваві битви дещо призабуті завдяки революціям та ще одній світовій. Проте саме Велика війна визначила історію останнього століття, саме вона призвела до становлення модерного, а, зрештою, й постмодерного світу.

Без розуміння подій 1914-1918 років не розібратись у сьогоденні. Тому ми збираємо мозаїку Великої війни з вцілілих фрагментів – мемуарів, артефактів, фотографій.

Книга "Велика війна у маленькому місті" долучає до цієї мозаїки унікальну (й уперше оприлюднену у такому обсязі) збірку світлин часів Великої війни, локалізовану прив’язкою до міста Станиславова (теперішнього Івано-Франківська). Зафіксовані фотографами початку ХХ століття миттєвості далекої війни повертають нас у добу загибелі європейських імперій, до непевних і страшних подій, що назавжди залишили у минулому Європу монархій і сільських пасторалей.

Через невеличке прикарпатське містечко пройшов один із головних фронтів Великої війни. Станиславів переходив тоді з рук в руки, зазнав руйнувань, втратив частину населення та патріархальний спокій курортного містечка на маргінесах цісарської держави. І ця історія вартує того, що би ми про неї пам’ятали", – йдеться у анотації до книги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: