fbpx

В Івано-Франківську виступив нідерландський Хор імені М. Лисенка

Культура 13:25, 26.05, 2017

В Івано-Франківській обласній філармонії відбувся ювілейний концерт з нагоди 100-річчя від дня народження доктора Мирослава Антоновича. У концерті взяли участь відомі хори з Голландії: "Хор ім. М. Лисенка" та "Візантійський хор".

Хор імені Лисенка виконував для франківської публіки як сакральні композиції ("Благослови, душе моя, Господа", "У царствії Твоїм", "Господь Царює"), так і народні ("Вийди, Грицю, на вулицю", "Куди пливеш, місяцю ясний", "Стоїть гора високая" (Л. Глібов), пише ГК.

"Хор ім. М.Лисенка" заснований 1996 року музикознавцем, композитором, оперним співаком, уродженцем м. Долина Мирославом Антоновичем. Коли М. Антонович навчався в Утрехтському університеті, вирішив створити хор, який складався би винятково з голландців, але співав би на богослужіннях українською мовою у візантійському обряді.

 

Під керівництвом Мирослава Антоновича, який був диригентом колективу понад 40 років, хор дав понад 3000 концертів. Через шість років Антонович зібрав змішаний колектив співаків для того, щоб виконати концерт на підтримку Міжнародного фонду сім’ї Лисенків у Києві. У травні 1997 року цей концерт пройшов із великим успіхом у церкві Святого Якоба в Утрехті. Саме тому було ухвалено рішення перетворити цей тимчасовий співочий колектив на постійний і назвати його "Хор імені Миколи Лисенка" на честь видатного композитора.

Хор імені Лисенка налічує 40 співаків – чоловіків і жінок, які разом підтримують українську культуру. Всі співаки – корінні голландці. Мирослав Антонович та Паул Гаккеннес протягом десяти років були художніми керівниками хору. За роки існування колектив відвідав багато країн світу та тричі виступав в Україні.

Цього року голландський хор приїжджає в Україну. Крім ювілейної 15-річної діяльності, візит пов’язаний із 95-ю річницею від народження маестро Мирослава Антоновича. Хор, який від початку свого заснування співав українською та про українське, хоче віддати шану своєму Батьку, виступити з концертною програмою на його Батьківщині та подякувати за плекання і поширення української музичної культури, популяризацію української пісні, українського мистецтва, українського народу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: