fbpx

В Івано-Франківську завершується "Розколяда"

Культура 11:25, 29.01, 2015

З метою відродження і збереження українських національних традицій, поліпшення естетичного виховання учнівської молоді засобами мистецтва в Івано-Франківській обласній філармонії завершується обласний конкурс "Розколяда". Це свято відбувається на Прикарпатті вже 22 роки поспіль.

"Сьогодні фронт проходить не тільки там далеко – на Сході. Сьогодні він тут, у нас, і цей фронт є культурним. Ми сьогодні повинні теж боротися за свої традиції, за свою історію, за своїх героїв. Тому проведення таких заходів, як "Розколяда" є одним з маленьких етапів цієї великої боротьби за Україну, за традиції, за культуру. Тим більше, що ми маємо чим гордитися", – зазначив в.о. заступника голови ОДА Ігор Пасічняк.

У заході беруть участь гурти колядників загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів області – переможці міських та районних конкурсів "Розколяда". Вони представляють характерні для своїх регіонів різдвяні обряди, колядки, щедрівки. Лунає чимало старих творів, інтерпретованих по-сучасному. При цьому деякі пісні можна ототожнювати з подіями, які відбуваються в Україні сьогодні.

В обласній "Розколяді" беруть участь більше двадцяти колективів – це понад 600 учнів.

Переможців конкурсу відзначать грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації та нагородять цінними призами і подарунками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: