fbpx

В Карпатах відкриється виставка "Дух часу" та відбудеться арт-форум Zenko Platform

Культура 15:35, 18.10, 2016

21-23 жовтня в арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу "Коруна" (Татарів, Івано-Франківська область) відбудеться новий культурний форум Zenko Platform, а 22 жовтня в його рамках відкриється виставка "Дух часу".

Проект збере понад 30 художників, які представляють три покоління українського сучасного мистецтва: "нову хвилю", котра сформувалася після розпаду Радянського Союзу, авторів покоління "посторанж", які заявили про себе в середині нульових після першого Майдану, а також представників покоління, котре виникло на арт-сцені кілька років тому і все ще перебуває у стані формування, пише galagov.tv.

"Кожна з представлених робіт тією чи іншою мірою відображає "дух часу" складної і неоднозначної епохи, а зібрані разом у виставковому просторі Zenko Foundation у "Коруні", всі вони мають створити цілісний образ українського мистецтва після здобуття незалежності", – пояснює куратор проекту Олександр Соловйов.

Експозиція будується відповідно до тематичних, жанрових, видових пріоритетів і змін, котрі відбувалися з українським мистецтвом останню чверть століття. Крім живопису, який домінував майже весь час, місце відведене також фотографії, відео, скульптурі, об’єктам і медіа-інсталяціям. Виставка триватиме до 22 листопада.

Значну частину робіт для виставки надають українські колекціонери та арт-інституції.

"Виставкові проекти Zenko Foundation  це зовсім не обов‘язково привід ще раз продемонструвати велику колекцію фонду. Одне із завдань будь-якої арт-фундації  бути своєрідною об’єднавчою силою, яка збирає навколо себе усіх учасників арт-сцени", – впевнений засновник  Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Саме для того, аби об’єднати учасників української арт-сцени, познайомити їх із зарубіжними представниками цієї сфери і дати можливість вітчизняним і зарубіжним колегам подискутувати, Zenko Foundation виступає ініціатором нового форуму Zenko Platform. Проект здійснено у співробітництві з Представництвом Європейського Союзу в Україні, низкою посольств іноземних держав, культурних центрів країн-членів ЄС та провідних українських культурних інституцій.

Форум відбудеться на території готельного комплексу "Коруна" з 21 по 23 жовтня. Мета культурного форуму  забезпечити європейських кураторів, музейних управлінців, представників міжнародних культурних центрів, які базуються в Україні, інформацією про сучасні вітчизняні арт-процеси. В програмі форуму  серія круглих столів, дискусій і лекцій за участі провідних українських і зарубіжних спеціалістів у сфері сучасного образотворчого мистецтва. Відкриття виставки "Дух часу" відбудеться в рамках Zenko Platform.

Куратор виставки "Дух часу" – Олександр Соловйов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: