fbpx

В медуніверситеті пройшов Х Конгрес патологів України

Суспільство 21:37, 02.10, 2018

27-28 вересня Івано-Франківський національний медичний університет приймав Х Конгрес патологів України "Перспективи розвитку сучасної патології". Понад 200 учасників з усієї країни обмінювалися досвідом, представляли результати своїх досліджень і визначали пріоритети подальшого розвитку патоморфології в Україні.

Про це повідомляється на сайті ІФНМУ.

"Цей конгрес присвячений діагностиці, і це дуже важливо, – говорить завідувач кафедри патоморфології та судової медицини, професор ІФНМУ Іван Михайлюк. – Багато хворих сьогодні лікують з неправильними діагнозами. Через слабку матеріально-технічну базу і недостатню підготовку лікарів. Тому всім нам треба вчитися, щоби змінювати медицину і приходити до якісної діагностики".

Йшлося під час конференції і про діагностику захворювань печінки, зокрема при переході в цироз, про діагностику раку щитоподібної залози, захворювання в пренатальному періоді.
Також частину заходу модератори присвятили питанням організації патологоанатомічної служби та зміни її структури, обговорювали болючі питання недофінансування галузі, застарілих протоколів і реформування системи охорони здоров'я в цілому, інноваційні технології в патоморфологічній діагностиці захворювань і викладання патоморфології у вишах.

"В українській патанатомії відбувається сьогодні певний ренесанс, – каже Президент Асоціації патологів України, професор Сергій Гичка. – Недофінансування – вагомий чинник, проте рівень представників нашої служби важливіше. Ми співпрацюємо з міжнародними інституціями, бачимо в цьому ріст. Молодь приходить в інтернатуру, займається дослідженнями, і бачимо в цьому перспективи розвитку".

До слова, організатори ювілейного конгресу прийняли неочікувану кількість учасників, а львівська делегація приїхала у складі двадцяти осіб. Юрій Поспішев, завідувач кафедри патанатомії та судової медицини, професор Львівського університету, теж відзначає важливість спілкування з колегами з різних регіонів, обмін найкращими практиками, говорить про особливість професії:

"Більшість людей вважають, що патанатомія – це робота з трупами, а насправді це переважно встановлення діагнозів живим людям під час біопсії. Сьогодні є комп’ютерна томографія, магнітнорезонансна, проте розділ патоморфологічний залишається найточнішим. В цьому є дуже важлива функція нашої спеціальності".

Пан Юрій також зазначив, що йому особливо приємно бути на Прикарпатті, адже свого часу він закінчив Івано-Франківський медінститут і тут пройшли його студентські роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: