fbpx

У Палаці Потоцьких відтворять помешкання австрійської доби. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 15:55, 03.04, 2019

На час фестивалю "Карпатський простір" в Палаці Потоцьких розгорне експозицію проект "Музей історії Івано-Франківська". Передбачений інтерактив з глядачами.

Авторка ідеї створення музею Івано-Франківська  франківська активістка, координаторка проекту "Франківськ Який Треба Берегти" Марія Козакевич.

Вона розповіла: започаткувати проект підштовхнуло усвідомлення, що в Івано-Франківську немає простору, де би молодь дізнавалася історію міста. Відтак вирішили зупинитися на локації Палацу Потоцьких, який стане головною "сценою" міжнародного мистецького фестивалю "Карпатський простір". Поки що музей історії Івано-Франківська відкриють на час цього фестивалю. 

Щоби створити експозицію, Марія Козакевич з командою оголосили, що збирають старовинні предмети з осель франківців. Предмети мають бути з історією  щоб ілюструвати фрагменти історії міста. Як от фрамуга дверей та "шишечка" з даху єзуїтського костелу, кахлі з авторською печаткою майстра, куфер та інше умеблювання. 

Подача експонатів у Палаці Потоцьких буде інтерактивною, інтригує Марія Козакевич. 

Так, планують відтворити помешкання австрійської доби у Станіславові, розповіла вона.

Ще хочуть створити для дітей архітектурні розкопки. "Щоби дітки могли пізнавати археологію міста",  пояснює Марія. 

"Ми будемо показувати архітектурні елементи давнього міста, які познаходили по дворах, на горищах. Фактично ми будемо розповідати про ремісників та архітекторів, які творили місто з давніх-давен і слід яких присутній у місті сучасному",  додала Марія Козакевич.

Поки приміщення для музею на стадії облаштування, франківців закликають ділитися стародавніми скарбами, йдеться в сюжеті 402 каналу.

КУРС писав, що Міжнародний мистецький фестиваль "Карпатський простір 2019", ініційований Національною оперетою, відбудеться в Івано-Франківську 3, 4 та 5 травня 2019 року. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: