fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • В обласній юстиції нагадують прикарпатським підприємцям про подання інформації про реальних власників компаній

В обласній юстиції нагадують прикарпатським підприємцям про подання інформації про реальних власників компаній

Економіка 17:21, 15.09, 2015

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області інформує: 25 вересня збігає граничний термін подання бізнесом відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній – реальних власників компаній.

Для того, щоб внести дані, представникам компаній необхідно подати так звану Форму 4 до відділів реєстрації.

Нині відповідні дані все ще не подали близько 215 тисяч бізнес-структур.

Міністерство юстиції закликає представників бізнесу не відкладати цю справу на останній день.

Це може призвести до черг та незручностей.

Нагадаємо, схожа ситуація була в травні цього року.

Представники бізнесу в останній момент згадали про необхідність подати Форму 4 з даними про реальних власників компаній.

Це призвело до черг та незадоволення з боку відвідувачів реєстраційних служб. Бізнесменам доводилося простоювати по кілька днів. І це не було гарантією потрапити до реєстратора.

Тоді Мін’юст та Уряд, йдучи назустріч бізнесу, розробили та забезпечили прийняття закону, який відтермінував дату граничного подання документів на 4 місяці – до 25 вересня.

Також було прийнято рішення, що низці організацій не потрібно подавати інформацію про кінцевого бенефіціара: релігійним організаціям, державним та комунальним підприємствам, політичним партіям, творчим спілкам, торгово-промисловим палатам та низці інших організацій.

Так само подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів не потрібно тим юридичним особам, власниками яких є виключно фізичні особи. Але лише у тому випадку, коли саме ці фізичні особи є реальними власниками компанії.

Законопроект спростив процес подачі даних для тих компаній, які все ж мають надати дані про кінцевого бенефіціара.

Їм не доведеться наново заповнювати усі сторінки Форми 4.

Форму 4 було змінено, і нині вона нагадує конструктор.

Якщо ви подаєте інформацію виключно щодо бенефіціарів, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати.

Найбільш зручною ця новація буде для тих, хто вирішив надіслати заповнену форму поштою.

У такому випадку закон вимагає, щоб підпис керівника був засвідчений нотаріусом на кожній сторінці документу. За новими правилами, доведеться засвідчувати не 10 сторінок, а всього 1 сторінку.

Ще одне нововведення – це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі.

У розділі онлайн-сервісів Мін’юсту (https://minjust.gov.ua/ua/services) можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст.

Якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли громадянин має прийти з паперовим носієм і поза чергою здати документи.

Так само у Формі 4 з’явився пункт "відсутній кінцевий бенефіціар".

Якщо компанія не має  осіб, які підпадають під визначення бенефіціара, передбачене Законом про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, то представники компанії можуть обрати цей пункт.

Однак, у разі спроби подати недостовірну інформацію про відсутність бенефіціарів, українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: