fbpx

В обласному музеї визвольної боротьби хочуть зібрати кошти на унікальну "пружку" УГА

Суспільство 15:47, 22.02, 2018

Для поповнення колекції Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери збирають 5555 гривень на викуп на аукціоні унікальної нарукавної відзнаки ступеня старшин "пружки" часів Української Галицької армії.

Як писав КУРС, сьогодні в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби презентували унікальну "зубчатівку" часів Української Галицької армії.

Директор музею Ярослав Коретчук анонсував, що колекцію планують поповнити ще одним експонатом – нарукавною відзнакою ступеня старшин "пружкою".

"Пружка з тканини з металевим закінченням нашивалася на рукав військового кітеля і відображала ступінь старшини. Якщо одна – то четар або поручник, якщо дві – це вже сотник, і три пружки однакові були символом курінного, чи сучасними словами майора", – розповів Коретчук.

Він зауважив, що є надзвичайно важливим показником те, що Українська Галицька армія попри недовге існування мала власні знаки розрізнення.

В обласному музеї визвольної боротьби хочуть зібрати кошти на унікальну "пружку" УГА 1

"Галицька армія, незважаючи на те, що відбувалася польсько-українська війна, зуміла за короткий час зорганізуватися і для військових цілей і потреб були введені знаки розрізнення – від рядового до старшини. Це свідчить про те, що Західноукраїнська Народна Республіка приділяла велику увагу цьому. Також певною мірою розвінчується міф про якусь партизанщину, адже УГА була дійсно боєздатною, дисциплінованою військовою силою, яка зуміла протягом 1918-1920 років вести збройну боротьбу проти кількох ворожих сил, які виступали проти існування української державності", – зазначив Ярослав Коретчук.

За його словами, ці знаки розрізнення також свідчать про те, що держава і армія змогли налагодити життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: