Оксана Кузенко ознайомила присутніх з досвідом роботи таких кабінетів в Полтавській та Дніпропетровській областях, позитивними наслідками від регулярного спостереження спеціалістами за цією категорією дітей, повідомили КУРСу в Департаменті охорони здоров'я.
Радислав Котурбаш наголосив, що створення катамнестичного кабінету передбачено регламентуючими документами і він переконаний у доцільності створення такого кабінету на базі ОДКЛ. Результатом діяльності катамнестичного кабінету буде зменшення кількості дітей з обмеженими можливостями, бо вчасно призначена реабілітація дасть змогу запобігати тяжкій інвалідизуючій патології у більшості випадків.
Кількість дітей, які будуть спостерігатись у катамнестичному кабінеті, нараховується до 2 тисяч осіб. Спостереження будуть проводити спеціалісти різного профілю: педіатр, невролог, окуліст, хірург, психолог, логопед та інші. Термін спостереження за недоношеними дітьми буде тривати з народження дитини і до досягнення нею трирічного віку. Всі медичні дані про дитину будуть вноситись у електронний реєст спеціальної програми "Дорадо", яка розроблена спеціалістами м. Полтави.
На нараді обговорили організаційні питання та варіанти розміщення кабінету.
Працівники закладу сподіваються, що катамнестичний кабінет розпочне свою роботу у 2016 році.