fbpx

В Прикарпатському університеті влаштували Стефаниківські читання

Культура 10:08, 14.05, 2015

13 травня о 13:30 в Прикарпатському національному університеті відбулися Стефаниківські читання, приурочені до дня народження видатного письменника. Захід організували ПНУ, Національна спілка письменників України та ГО "Громадський інститут аналітики".

Читання розпочались із невеликого казусу: чотири із п'яти входів до внутрішнього дворику, де вони мали відбутись, виявились зачиненими. Один із них через кілька хвилин відчинили на вимогу ректора Ігоря Цепенди. Впродовж заходу учасники (ними були як студенти ПНУ, так і керівництво університету, а також літературознавець та критик Євген Баран) читали різноманітні новели Василя Стефаника, пише Стик.

"У нас є добра традиція – повертатися до творчості Стефаника напередодні його дня народження. Ми часто оцінюєм його як депресивного письменника, який писав про важкі будні селян  але він також формував у творах глибокі психологічні портрети людей. Переконаний, що Василь Стефаник буде відкритий по-новому. До 150-річчя з дня його народження ми готуємо дуже потужне видання  енциклопедію-словник Стефаника",  розповів Ігор Цепенда, ректор ПНУ.

"Ми зі Спілкою письменників вирішили проводити такі заходи щорічно. Читання надворі привертають увагу  хтось візьме вперше почитати книгу, хтось вдруге. А потім, якщо провести їх ще раз і ще раз  то великі Стефаниківські читання стануть традиційними, подвір'я буде переповненим. Завжди, коли ми організовуємо їх, то згадуєм неофіційний девіз  "той, хто читає, завжди керуватиме тим, хто дивиться телевізор". А треба, щоб ми самі керували у своїй країні!"  зазначив Віталій Перевізник, голова ГО "Громадський інститут аналітики".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: