fbpx

В рейтингу кращих книжок року відзначили есеїстику Олега Лишеги

Культура 22:18, 30.12, 2015

Книга "Старе золото" прикарпатського поета Олега Лишеги, який трохи більше року полишив світ живих, вийшла у 2015. Есеї Лишеги INSIDER зарахував до кращих книжок року, що минає.


В рейтингу кращих книжок року відзначили есеїстику Олега Лишеги 1

Найкраща есеїстика – Олега Лишеги (ЛА "Піраміда") 

На превеликий жаль, Олега Лишеги вже немає з нами. Але тут  як пафосно-надмірно кажуть у таких випадках – не лише залишилися його книги: тут також з'являються нові. "Старе золото"  книжка есеїв, куди ввійшло не вибране, а практично все створене Лишегою в цьому "жанрі".
 
Письменник писав мало і приводи для висловлювань, видається, добирав ретельно, хоча саме ця обставина – незначний фізичний обсяг написаного – не в останню чергу посприяла формуванню його культу в літературному середовищі. Заслуженому, між іншим. Та якщо поезія Лишеги є по-своєму герметичною як на "пересічного" читача, то його есеїстику як антидепресант варто прописувати всім без винятку.
Нариси про Франка і Чубая, Генрі Торо і Павла Тичину, роздуми про природу мистецтва і творчі імпульси, способи комунікації зі світом і себе-як-світ – це можна і варто читати, якщо віра в людство вас полишає. Читати, не дратуючись на письменницьку все-проникну поетичність – треба лишень усвідомити, що це максимально органічна для автора манера промовляння, в якій, насправді, ані пози, ані манери нема. Тим паче, що і його все-любов, і його замилування доцільністю всього у природі не виключають критичності погляду: чого варті, скажімо, роздуми над фігурою Каменяря.
 
"Старе золото"  книга вільної свідомості, в якій багато радості і спокою – тобто багато самого Олега Лишеги. А це вже є серйозним приводом для читання, переконаний INSIDER.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: