fbpx

В Татарові покажуть 20 найцікавіших художників Івано-Франківщини

Культура 20:44, 04.02, 2017

Zenko Gallery спільно з Центром сучасного мистецтва Івано-Франківська представляють виставку “Чеч”.

10 лютого у Татарові відкриється масштабна виставка художників Західної України. Відомий івано-франківський мистецтвознавець, куратор та директор Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська Анатолій Звіжинський зібрав у цьому проекті сучасних художників, яких варто побачити.
“Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції” буде експонуватись в арт-просторі Zenko Foundation, у готельному комплексі “Коруна”, до 1 квітня. Вхід вільний.
В Татарові покажуть 20 найцікавіших художників Івано-Франківщини 1
Ідея проекту – показати індивідуальні мистецькі практики провідних художників Івано-Франківщини.
“Актуальні художні пошуки та експерименти у Франківську, що тривають майже тридцять років, мало відомі поза межами міста,  зазначає куратор проекту “Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції” Анатолій Звіжинський.  Нинішня виставка має показати індивідуальні мистецькі практики, створити певну експозиційну пропозицію, відібравши найвагоміше, найхарактерніше для кожного з авторів, щоб наочно побачити різноманітність їхніх світів”.
Багато хто з художників має певний досвід роботи в міжнародних проектах та співпрацює із закордонними інституціями. Олег Воронко декілька років прожив в Лондоні, де брав безпосередню участь у мистецькому житті мегаполісу. Подібний шлях пройшов Микола Джичка, який взяв участь у декількох виставках в лондонських галереях, а тепер активно співпрацює з дрезденськими колегами. Євген Самборський мав дві персональні виставки у Варшаві під час стипендій міністра культури Польщі, а також набув багатого досвіду, асистуючи Павелу Альтгамеру, зірці польського мистецтва, зокрема на Берлінській бієнале, бієнале Арсенале в Києві та в Пекіні. Ростислав Котерлін учасник декількох міжнародних виставок у Польщі, Росії, редактор польсько-українського числа альманаху про сучасне мистецтво “Кінець кінцем”, організатор виставок польських митців в Україні. Олекса Фурдіяк працював у скульптурних майстернях в Оронську, Польща, а його роботи незмінно експонувалися на “Українському зрізі” в Любліні та Вроцлаві. Маріана Глинська під час перебування на стипендії Фулбрайта взяла участь у декількох мистецьких проектах в Техасі, її фото були учасниками понад десятка міжнародних конкурсів в Австрії, Еспанії, Німеччині. Сергій Петлюк об’їздив вже півсвіту, демонструючи свої напрацювання у відеоарті. Неодноразовий лауреат різноманітних відзнак та нагород не зупиняється на досягнутому й сміливо експериментує з новітніми технологіями. Synchrodogs, найтитулованіші щодо кількості виставок за кордоном, публікацій в пресі та премій, в Україні можна побачити нечасто. Тому маємо гарну нагоду ознайомитися з яскравими досягненнями українського сучасного мистецтва в незвичному поєднанні в екзотичній місцині. 
Серед учасників проекту різні покоління івано-франківських митців  майже 20 авторів і авторських колективів. Співставлення в одному просторі індивідуальних художніх світоглядів, не пов’язаних між собою “логікою смислу”, творитиме пістряву і дещо фрагментарну, але правдиву картину художніх уподобань в окремо взятому регіоні. Чеч – сильний та яскравий Потік. В експозиції будуть представлені живопис, фото, інсталяції та відеоарт. 
“Виставкові проекти, що концентруються на регіональній мистецькій сцені, дають можливість детальніше придивитися до сучасного мистецтва регіону, самобутнього і цікавого. Що дуже важливо для вивчення українського сучасного мистецтва і культури в цілому, – зазначає засновник Zenko Foundation і Zenko Gallery Зенко Афтаназів. – А оскільки наш головний арт-простір розташований у Татарові, тож мистецькі дослідження ми починаємо із заходу України”.
Куратор проекту: Анатолій Звіжинський, директор Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська.
Партнери проекту: Фонд культурних ініціатив ArtHuss, Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська, готель-курорт “Коруна”.
Учасники виставки: 
Юрій Бакай, Юрій Боринець, Олег Воронко, Маріана Глинська, Сергій Григорян, Микола Джичка, Мирослав Король, Ростислав Котерлін, Юрій Іздрик, Володимир Мулик, Сергій Петлюк, Ігор Перекліта, Євген Самборський, Вадим Харабарук, Олекса Фурдіяк, Ярослав Яновський, Мирослав Яремак, VJ group Cube, Synchrodogs.
Про Zenko Gallery. Галерея заснована у 2016 році як підрозділ Zenko Foundation. Основні завдання галереї – виставкова діяльність, зосередженість на кураторських експозиційних проектах, а також представництво українського сучасного мистецтва на міжнародних арт-ярмарках і аукціонах. У 2016 році Zenko Gallery брала участь в арт-ярмарку Art16, Лондон, Великобратанія, де представляла роботи Назара Білика та Романа Мініна, а також у Kyiv Art Week, де демонструвала цифровий живопис Степана Рябченка. Дебютним виставковим проектом в Україні для Zenko Gallery стане експозиція куратора Анатолія Звіжинського “Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції”, що відкриється в лютому в Татарові. Другим проектом стане експозиція куратора Юлії Нужиної Love Contemporary, яка стартує 2 березня у Музеї історії Києва.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: