fbpx

В Україні хочуть заборонити лампи і термометри зі ртуттю

Суспільство 16:15, 05.08, 2018

Україна може залишитися без градусників, ламп, зубних пломб – в Мінприроди представили на громадське обговорення законопроект про ратифікацію Україною Мінаматської конвенції.

Якщо документ ратифікують, під заборону потраплять усі товари, що містять в собі ртуть або якщо вона використовується при їх виробництві. Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року вже підписали близько 130 країн, 94 з них вже ратифікували її, пише "Сьогодні".

"Зараз документи на ратифікацію знаходяться на внутрішньому урядовому узгодженні. Сподіваємося на підтримку громадськості для того, щоб якомога швидше ратифікувати документ", – заявив заступник голови Мінекології Микола Кузьо.

До цього в Мінекології додають, що головна мета цієї ініціативи  знизити ризики для екології країни і здоров'я громадян.

"За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним,  розповів директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук'янчук. – Виробництво приладів, які забороняє Конвенція, в Україні відсутнє. Йдеться лише про імпорт, але його обсяги мізерні. Крім того, Конвенція передбачає поступове припинення видобутку ртуті, а Україна її не видобуває".

За словами Лук'янчука, заборона не буде миттєвою.

"Буде розроблений план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше, що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їх виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Останні вже виробляють в Україні, вони недорогі і вигідні в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп – 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються і ртутні термометри".

В уряді уточнюють, що після введення заборони на ртутні прилади вилучати їх з продажу і у приватних споживачів ніхто не буде – вони просто вироблять свій ресурс, а їм на зміну прийдуть безпечніші товари. Під вето потраплять не тільки градусники і лампи: ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу. Опитані стоматологи розповіли, що схвалюють заборону на "ртутні" пломби: "Через них у багатьох людей трапляються рецидиви". А ось в аптеках кажуть, що ртутними градусниками цікавляться частіше, адже вони дешевші – 14 грн проти 70 грн.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: