fbpx

Лютує грип. Кількість померлих зростає через пневмонію з набряком легенів

Здоров'я 09:41, 13.01, 2016

В Україні по всіх регіонах зростає захворюваність на грип H1N1 і кількість смертей дуже велика.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Ірина Сисоєнко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

За її словами, на грип захворіло 5,7% всього населення країни. З них 70% – це діти, вагітні.

Найбільша кількість випадків у Вінниці, Одесі, Харкові, Києві, Київській області. В порівнянні з минулим роком кількість смертельних випадків збільшилась на 10%. В Одесі вже померло 28 осіб, у Вінниці – 25.

Вона також додає, що, проаналізувавши смертельні випадки, МОЗ повідомляє, що всі вони сталися че рез несвоєчасне звернення за медичною допомогою до лікарні.

Пацієнти зверталися на 5-6 день з початку хвороби, і пневмонія на той час вже призводила до набряку легенів.

Читайте також: Понад 30 смертей від грипу: пік захворюваності прогнозують на кінець січня

За інформацією Міністерства, медичний персонал лікарень підготовлений належним чином до надання медичної допомоги в разі зростання кількості звернень, пише УП.

Вона також зазначила, що проблемами залишаються: низький рівень щеплення від грипу, який необхідно було робити до епідсезону, самолікування людей та також недостатня робота первинної ланки медичної допомоги, недостатня кількість лікарських засобів в медичних установах, коли лікар повинен мати чим проводити профілактичні заходи з грипу, лікувати захворювання та своєчасно приймати рішення про госпіталізацію.

"Особливо мене непокоїть 25 смертей в Вінниці, де 5 з них внаслідок грипу В, який є набагато легшою формою в порівнянні з H1N1, тому будемо розбиратись, чому так сталось", – додає вона.

"1500 упаковок лікарського засобу "Таміфлю", які є зараз в Україні з попередніх запасів, розвезуть регіонами і при необідхідності уряд Литви готовий надати додаткову гуманітарну допомогу Україні. Ліки з вмістом осельтамивиру в лікарських засобах діють тільки на 1-2 добу з моменту захворювання. Пізніше вони вже неефективні, потім немає сенсу його застосування, вони мають протипоказання, побічну дію, приймати ці ліки потрібно виключно за рекомендацією лікаря, особливо вагітним і дітям потрібно бути обережними", – застерігає Сисоєнко.

Особливо вона наголошує на тому, що при перших симптомах грипу необхідну одразу звертатися до лікарні.

Симптоми 

Симптоми пандемічного або "свинячого" грипу H1N1 в більшості випадків схожі з симптомами сезонного грипу і включають в себе лихоманку (підвищення температури), кашель, біль у горлі, нежить, біль у м'язах, тахікардію, головний біль, озноб і слабкість. В окремих випадках симптоми також включають нудоту, блювоту або діарею.

Температура найчастіше вище, ніж при ГРВІ та інших простудних захворюваннях, які не викликані вірусом грипу. У рідкісних випадках у хворих на грип H1N1 спостерігаються симптоми респіраторного захворювання без підвищення температури.

Є також небезпечні симптоми, коли треба негайно звертатися до лікаря. Пацієнту слід негайно звернутися за медичною допомогою, якщо на тлі захворювання грипом чи ГРВІ у нього з'являється задишка або утруднене дихання, посиніння губ, нудота або блювота, ознаки зневоднення, судоми, сплутаність свідомості, а також якщо температура дуже висока і не знижується при прийомі жарознижувальних засобів або залишається підвищеною довше 4-5 днів.

Батьки хворих грипом дітей також повинні негайно звернутися за медичною допомогою, якщо у дитини на фоні захворювання з'являються наступні симптоми: прискорене або утруднене дихання, посиніння або блідість шкірних покривів, відмова від пиття, утруднене сечовипускання (або відсутність бажання протягом тривалого часу), відсутність сліз при плачі, неминаюча нудота або блювота, крайня млявість і сонливість, схожі на непритомний стан, крайня ступінь збудження, дитину неможливо заспокоїти, біль або тиск у грудях, черевній порожнині, раптове запаморочення, непритомність, сплутаність свідомості, дезорієнтація.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: