fbpx

В Україні планують створити новий рід військ

Суспільство 12:41, 27.04, 2015

Сили спеціальних операцій проводитимуть як бойову, так і інформаційну роботу, а в тилу противника працюватимуть за принципом диверсійно-розвідувальних груп.

Гібридна війна проти України показала необхідність реформи Збройних сил. Однією з них має стати створення сил спеціальних операцій, які зможуть діяти в умовах нетрадиційної війни. Попри давно анонсовані плани, створення служби лише починається.

Реформу, за якою і мають з’явитися сили спеціальних операцій, розробляли не лише українські експерти, а й фахівці з інших країн, які вже пройшли цей шлях і мають великий досвід, каже керівник Центру оборонної реформи Олександр Данилюк. У його організації зазначають: ці сили мають бути не просто частиною Збройних сил, а окремою структурою у складі Міністерства оборони і мати особливий статус. Зараз же навіть спеціалісти іноді плутають це поняття зі силами швидкого реагування чи зі спецназом.

"Спецназ – це не сили спеціальних операцій, це виконавці частини спецоперації, – каже директор військово-політичного сектору Центру оборонної реформи Роман Машовець. – Сили спеціальних операцій займаються інтелектуальною роботою, збором і обробкою інформації, виробленням певного плану і координацією з усіма іншими задіяними відомствами".

Для цього їм пропонують надати можливості для розвідки, психологічних операцій і не лише. Його співробітники мають діяти у глибокому тилу противника і використовувати тактику диверсійно-розвідувальних груп.

Якщо реформи будуть втілені, нова організація матиме департаменти інформаційно-психологічних операцій (який візьме на себе інформаційну війну) та інформаційно-аналітичний центр, що матиме право формувати агентурну мережу задля збору відомостей, інформує Радіо Свобода.

"Це не дублювання функцій Міністерства інформації, а прихована робота: розвідка, розповсюдження чуток, робота через неконтрольовані Україною ЗМІ. Це боротьба також і за розум та серця людей", – пояснюють у Центрі оборонної реформи.

Сили спеціальних операцій матимуть технічну підтримку: власні засоби радіоелектронної боротьби і розвідки, і, власне, групи бійців спецпризначення. Окремий центр візьме на себе управління нетрадиційними методами війни – тобто роботу з партизанами і підпільниками на окупованих територіях.

Окрім власного штату (орієнтовну кількість персоналу, витрати і вимоги до кандидатів тримають у таємниці), ця структура могтиме залучати на час операції спеціалістів з інших відомств. Це дозволить економити бюджетні кошти.

"У нас уже готовий відповідний законопроект, – каже директор правового департаменту Центру оборонної реформи Станіслав Бондаренко. – Ми співпрацювали з фахівцями Командування сил спеціальних операцій США, військовими експертами, які підтримали саме таке бачення. Проект пройшов усі експертизи, ми консультуємося з фахівцями і профільним комітетом. Але рішення має приймати президент як верховний головнокомандувач. Чекаємо, щоб він вніс закон".

Загальне командування новою структурою ляже на президента. Адміністративне керівництво візьме на себе міністр оборони, а керувати операціями буде командування сил спеціальних операцій, яке пропонують зробити окремим від Генерального штабу (у штабі буде лише представник).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: