fbpx

В Україні почалася підготовка до впровадження 4G

Економіка 14:56, 27.06, 2015

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) звернулася до міжнародних компаній з метою розробки “дорожніх карт” для впровадження в Україні LTE (4G) зв’язку.

На поточний момент для цього є п’ять основних діапазонів частот: 800 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2300 МГц, 2500 МГц, передає finance.ua.

"Передусім необхідно провести інвентаризацію всього спектра, щоб зрозуміти, де у нас працюють комерційні оператори, де працюють спеціальні користувачі, як довго вони будуть там працювати і чи треба проводити конверсію", – повідомив глава НКРЗІ Олександр Животовський.

За підсумками переговорів з міжнародними консалтинговими компаніями, які спеціалізуються на телекомунікаціях, за словами Животовского, сформувався портфель з трьох пропозицій від авторитетних британських компаній з описом необхідних робіт, їх обсягів та передбачуваної вартості.

"В основу має бути закладено аналіз формування цін на телекомунікаційних ринках різних країн, проведений із залученням незалежних експертів. Зрозуміло, що вартість частот в різних діапазонах різна – "високі" коштують менше, ніж "низькі". Наприклад, якщо ми 3G-ліцензії в діапазоні 2100 МГц продали за ціною 0,164 євро за 1 МГц на одну людину, то в Грузії, в грудні минулого року, Vimpelcom купив ліцензії в 800-му діапазоні по 0,264 євро", – зазначив глава регулятора.

Очікується, що 4G-технологія зацікавить 4-5 мобільних операторів. До кінця поточного року НКРЗІ розраховує закінчити підготовчі консультації та оформити плани розпорядженням Кабінету Міністрів або указом Президента. Після цього будуть укладені договори з західними консультантами.

"Далі рік піде на дослідження, ще один рік – на рефармінг. А в 2017 році ми плануємо вийти на проведення тендеру", – підсумував Животовський.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: