На сайті МОН розміщено інструкцію для вступників щодо роботи з електронним кабінетом – їх реєстрація буде відкрита 2 липня. У ній описані конкретні кроки для створення кабінету, його наповнення та подання електронних заяв.
Зокрема, для реєстрації вступникові потрібно буде зазначити таку інформацію:
•Адреса електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет)
•Пароль та підтвердження паролю – не менше 6 символів
•Дані сертифіката ЗНО: номер (7 цифр), пін-код (4 цифри) та рік отримання
•Дані атестата про повну загальну середню освіту: серія (2 літери), номер (8 цифр), середній бал.
В інструкції звертають увагу, що використовувати для реєстрації потрібно ту пошту, до якої вступник має доступ та яка не заборонена на території України. Також абітурієнтів просять запам’ятовувати вказаний пароль.
Окремо наголошується на тому, що цього року вступник має самостійно розраховувати середній бал атестата. Він обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис “звільнений(а)”, у загальну кількість не враховуються.
Якщо в додатку до атестата зазначений середній бал, то обов’язково потрібно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику потрібно самостійно обчислити бал за правильною методикою і вказати його під час реєстрації.
Також в інструкції є докладний опис того, як та в якому форматі завантажити фото та документи, за необхідності – зменшити їх розмір, подати або скасувати заяви, визначити їх пріоритетність тощо.
Перед реєстрацією та роботою з електронним кабінетом вступників просять уважно ознайомитися з інструкцією, поширеними запитаннями-відповідями, умовами прийому до вишів та іншою необхідною інформацією. Вони є на сайті ДП “Інфоресурс” та МОН. У разі виникнення проблем з реєстрацією потрібно звернутися на електронну пошту: ez@inforesurs.gov.ua або за номером (044) 290-18-13.
Зазначимо, що на сайті МОН розміщено відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступної кампанії, а з 25 червня почала працювати гаряча телефонна лінія та приймальня громадян щодо вступу 2018.
У попередні роки система не витримувала навантаження і “лягала” в перші ж години роботи. Минулого тижня охочі могли її потестувати, а в Міносвіти пообіцяли виправити виявлені недоліки.
Заяви та документи до вишів через електронні кабінети почнуть приймати 12 липня. Подати можна не більше семи заяв – на чотири спеціальності. Загальні рейтинги будуть 1 серпня. За тиждень після цього зарахують бюджетників і не пізніше 30 вересня – контрактників.