fbpx

В Україні відсьогодні вводять три пам'ятні монети. ФОТО

Економіка 09:59, 19.12, 2016

Від 19 грудня 2016 року Національний банк України вводить в обіг три пам'ятні монети номіналом дві, п'ять та десять гривень.

Монета з нейзильберу номіналом дві гривні присвячена видатному українському акторові, Герою України Богдану Сильвестровичу Ступці.

Богдану Ступці були підвладні будь-які образи і персонажі: він зіграв понад 150 ролей у кіно і на театральній сцені. У кіно актор дебютував роллю Ореста Дзвонаря у фільмі Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою" (1971). Ступка зіграв багато історичних постатей – гетьманів Івана Брюховецького, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, а також Чингісхана, Бориса Годунова, Остапа Вишню та інших. За виконання головної ролі у виставі "Тев'є-Тевель" Богдана Ступку нагороджено Державною премією України імені Тараса Шевченка в галузі театрального мистецтва (1993 рік). 

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА, малий Державний Герб України; у центрі – стилізовану композицію: на тлі театральної куліси зображено кінострічку, на дзеркальному тлі – театральні маски; унизу – рік карбування монети 2016, номінал 2 ГРИВНІ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено Богдана Ступку, ліворуч від якого написи БОГДАН/СТУПКА/1941/2012. Тираж двогривневої монети – 25 тисяч штук.

В Україні відсьогодні вводять три пам'ятні монети. ФОТО 1

Монета з нейзильберу номіналом п'ять гривень із зображенням костьолу Святого Миколая (м. Київ). Присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам'яток Києва – Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина.

На аверсі монет розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі – інтер'єр костьолу Святого Миколая, праворуч номінал – 5 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування – 2016 та праворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею).

В Україні відсьогодні вводять три пам'ятні монети. ФОТО 2

Монета номіналом десять гривень має на собі таке ж саме зображення костьолу Святого Миколая, щоправда, вона срібна.

В Україні відсьогодні вводять три пам'ятні монети. ФОТО 3

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: