fbpx

В Україні вводиться "будівельна амністія": дозволять легалізувати самовільне будівництво

Економіка 16:48, 28.01, 2015

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) має намір упорядкувати введення в експлуатацію самовільно побудованих об'єктів.

Зокрема, як уточнив голова ДАБІ Максим Мартинюк, орієнтовно з березня 2015 року всі самовільно побудовані споруди, які підпадають під дію так званої "будівельної амністії ", можна буде легалізувати, передають Коментарі.

За його словами, в новому порядку будуть встановлені запобіжні механізми, які не дозволять несовісним забудовникам легалізувати самобуди, зведені в останні роки.
"Попередні "будівельні амністії" не охопили свою цільову аудиторію – приватні та господарські будівлі площею до 300 кв. м, побудовані на початку 2011 року. Зате деякі спробували видати свої щойно побудовані довільні споруди, як ті, що підпадають під "амністію". Ми врахували цей досвід. І тепер разом з наданням інших документів, необхідно буде підтвердити, що об'єкт має вік більш ніж чотири роки. Наприклад, таким підтвердженням може бути оплата рахунку за комунальні послуги", – сказав він.

Як уточнили в ДАБІ, для легалізації самобуду потрібно буде звертатися в місцевий департамент або управління відомства. При собі потрібно мати документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, де побудований об'єкт, звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди і техпаспорт будівлі. Документація буде опрацьована, й інспекція зареєструє декларацію про введення об'єкта в експлуатацію. При цьому ніякі штрафи з громадян стягуватися не будуть.

"Закликаю усіх громадян, чиї самобуди підпадають під "амністію", скористатися нагодою і легалізувати ці будівництва", – заявив Мартинюк.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: