fbpx

В Україні запрацював електронний кабінет водія: що це значить

Суспільство 10:32, 22.12, 2018

У п'ятницю, 21 грудня, в Україні запрацював сервіс Електронний кабінет водія.

Тепер кожен водій зможе дізнатися актуальні дані про свої авто і водійські посвідчення, перевірити і оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якої машини по VIN-коду і записатися в електронну чергу в сервісні центри, пише НВ.

"Цей сервіс мінімізує витрати часу і зусиль клієнтів сервісних центрів МВС, робить найпопулярніші послуги однаково доступними для всіх громадян країни, виключає людський фактор і ліквідує корупційні ризики",  пояснили у відомстві.

Що змінилося

Раніше більшість адміністративних і сервісних послуг водіям надавали виключно в сервісних центрах МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб і водійське посвідчення можна було дізнатися тільки після особистого звернення, що вимагало особистої присутності.

Інформацію про штрафи можна було отримати тільки у вигляді поштового повідомлення через кілька днів після вчинення правопорушення.

Тепер водії можуть зайти в свій е-кабінет, вибравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, і з комфортом користуватися низкою послуг в онлайн-форматі.

Водій може:

– продивитися інформацію про свої водійські посвідчення (національне та міжнародне);

– дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);

– перевірити, чи накладені обтяження на машину;

– оперативно отримати повну інформацію про адмінпорушення.

Як це працює

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua і на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі Електронні послуги. Доступ до електронного кабінету здійснюється за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

"Щоб скористатися всіма перевагами Кабінету, необхідно пройти електронну ідентифікацію. Це обов'язкова умова доступу практично для всіх публічних послуг, що надаються державою в онлайні. Українцям доступна мобільна ідентифікація, тобто MobileID, що передбачає інтеграцію цифрового підпису в SIM-карту телефону",  розповіли в сервісному центрі.

Для сплати штрафів користувач зможе швидко сформувати платіж і провести його онлайн.

Для охочих замовити індивідуальні номерні знаки в електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи вільний обраний знак в цьому регіоні, і відразу замовити макет.

За допомогою електронного кабінету також можна вибрати онлайн зручні дату та час відвідування сервісного центру. Сервіс допоможе уникнути черг і заздалегідь спланувати свій день.

Послуга перевірки по VIN-коду

В українців з'явилася можливість перевірити будь-який транспортний засіб по VIN-коду, що зручно при купівлі-продажу авто. Послуга дає можливість дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату і місце його останньої реєстрації, рік випуску і загальні технічні характеристики.

За 45,68 грн користувачам стане доступна інформація про кількість попередніх власників, участь авто в ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: