fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Ведмежата, аніматори, глітер-тату: у франківському театрі ляльок влаштували яскраве свято для передчасно народжених діток. ФОТО

Ведмежата, аніматори, глітер-тату: у франківському театрі ляльок влаштували яскраве свято для передчасно народжених діток. ФОТО

Здоров'я 16:32, 17.11, 2017

Для дітей, які були передчасно народжені, в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки влаштували яскраве свято з фотосесією, розвагами аніматорів, "Лікарнею для ведмежат" та подарунками.

На свято прийшло близько сотні дітей різного віку.

Як писав КУРС, у Франківську жінки, учасниці громадських організацій "Мами Прикарпаття" та "Ранні пташки", проводять сьогодні "Свято малюка", присвячене дітям, які зашвидко з'явилися на світ.

Сьогодні активістки ГО "Ранні пташки" вже побували у відділі реанімації недоношених дітей Івано-Франківського обласного перинатального центру. Мами недоношених діток з досвідом підтримали батьків, чиїх малюків виходжують медики.

Голова ГО "Мами Прикарпаття" Мар’яна Вершиніна зазначила, що сьогоднішніми заходами активістки хотіли привернути увагу громадськості і влади до таких діток і до їх батьків, яким найбільше потрібна моральна підтримка.

"Надзвичайно важливо підтримати батьків, які потребують моральної допомоги. І їм допомагає спілкування з матерями, які вже виходили діток, які стали вже дорослими, здоровими. Ці історії успіху важливо чути тим мамам, які на сьогоднішній день ще працюють над маленькими "пташенятами", – зазначила Мар’яна Вершиніна.

Ведмежата, аніматори, глітер-тату: у франківському театрі ляльок влаштували яскраве свято для передчасно народжених діток. ФОТО 1

Оганізаторка свята та мама передчасно народженої дитинки Ганна Ленів розповіла, що народила дівчинку на 32-му тижні вагітності вагою 980 г. Сьогодні дитині вже два роки, і живе вона звичайним життям малюка. Каже, що моральної підтримки у період виходжування доньки бракувало найбільше.

"Найважче було це сприйняти психологічно, зрозуміти, що це не моя вина, що так вирішила доля. Це було дуже важко. Чоловік дуже підтримував. До дитинки пускали, я її бачила. Вона була маленька, але дуже сильна. З реанімації нас виписали усього за сім днів, що є дуже добре",  поділилася спогадами Ганна.

Мами додають, що також потрібно створити умови для виходжування передчасно народжених дітей. Зокрема, досі немає катамнестичного кабінету зі спостереження в динаміці за недоношеними дітьми. Його створення на базі Обласної дитячої клінічної лікарні передбачено регламентуючими документами і обговорювалося ще у 2015 році.

У нашому місті таких дітей понад півтори сотні. Медики виходжують діток вагою від 500 г. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: