fbpx

Ведучий кардіохірург України діагностує та оперуватиме на базі обласного кардіодиспансеру

Здоров'я 11:00, 08.10, 2018

В Івано-Франківському обласному клінічному кардіологічному диспансері проводив безкоштовний консультативний прийом дітей та дорослих з вродженими та набутими вадами серця, ішемічною хворобою серця, пацієнтів, які потребують операції або яким вже було проведено оперативне втручання, професор кафедри хірургії серця та магістральних судин Національної медичної академії післядипломної освіти Ростислав Вітовський.

В огляді жителів Прикарпаття допомагала також спеціаліст з ехокардіографії. Диспансерний огляд Ростислав Вітовський називає однією з можливостей виявлення захворювання і вчасної допомоги.

Професор зазначив:

"Франківщина завжди славилася своєю кардіологією. Адже рівень знань кардіологів і рівень надання допомоги пацієнтам з кардіологічною патологією відзначається досить високо. Крім того, тут вже є своє кардіохірургія, яка теж дає можливість і необхідність адекватно призначати лікування".

Такі візити фахівців в область, переконане керівництво кардіологічного диспансеру, дають можливість десяткам мешканцям отримати спеціалізовану консультацію, а окремим хворим з особливо складною серцево-судинною патологією отримати скерування на високоспеціалізоване дообстеження та оперативне лікування в умовах Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. 

Вже найближчим часом у планах кардіохірурга Вітовського проведення оперативних втручань на базі місцевих клінік, інформує прес-служба ОДА. Зокрема, обласного кардіодиспансеру. 

Довідково: Доктор наук, професор Ростислав Вітовський – вихідець з Івано-Франківська. Навчався в Івано-Франківському державному медичному інституті. Після закінчення другого курсу перевівся для продовження навчання в Київський медичний інститут. Працював лікарем-хірургом Інституту серцево-судинної хірургії. В 1990 році захистив кандидатську дисертацію з проблем хірургічного лікування мітрального стенозу, ускладненого кальцинозом клапана. В 2003 році захистив докторську дисертацію, спрямовану на вдосконалення діагностики та хірургічного лікування пухлин серця. 

Поєднує хірургічну роботу з викладацькою. Він є одним з організаторів кафедри хірургії серця та магістральних судин Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України, що існує на базі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України. Лауреат премії імені Амосова Президії Національної академії наук України 2006 року за монографію "Пухлини серця (проблеми діагностики та хірургічного лікування)".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: