fbpx

Вербна неділя: як правильно відзначати велике свято

Суспільство 11:56, 21.04, 2019

Вербну неділю в поточному році відзначають 21 квітня, а Великдень, як відомо, випав на 28 квітня.

У цей день прийнято освячувати в церкві вербові гілочки з молодими пагонами. Після Вербної неділі, у відповідності з традиціями, починається Страсний тиждень, який триватиме до настання Великодня, пише "Знай.uа".

Освячена в церкві верба вважається особливою. Традиції свідчать, що гілочки верби потрібно принести з церкви і розкласти в будинку – прикрасити ними ікони і покласти в кожній кімнаті. Розкладену в будинку освячену вербу необхідно зберігати протягом усього року, оскільки вона вважається оберегом від хвороб, пожеж, повеней і інших неприємностей. Крім цього, згідно з переказами, гілочки верби допоможуть зберегти в оселі щастя, любов і благополуччя.

Ту саму вербу, яка знаходиться в будинку з минулого року, прийнято спалювати, оскільки вважається, що протягом року вона вбирала в себе всю негативну енергію в будинку. Крім того, з давніх пір вважалося, що якщо родичів, дітей та інших членів сім'ї злегка відшмагати священною вербою, при цьому бажаючи здоров'я і благополуччя, то всі хвороби і неприємності підуть геть.

В це свято всю домашню роботу потрібно відкласти в сторону – не можна прибирати і працювати. Зокрема, згідно зі звичаєм, у Вербну неділю заборонено займатися шиттям, пранням, вишиванням і будь-якою іншою фізичною працею.

Крім цього, у свято не слід сваритися і лихословити, а також треба утриматися від гучних святкувань та бенкетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: