fbpx

Верховна Рада розблокувала трансплантацію

Здоров'я 15:55, 28.02, 2019

Верховна Рада у четвер, 28 лютого, розблокувала трансплантацію органів.

Операції з трансплантації, які можуть врятувати життя, вже не поза законом, пише ВВС.

Спочатку для включення до порядку денного законопроекту 9461-д, який вирішує питання трансплантації, не вистачило семи голосів. Спікер парламенту Андрій Парубій тричі намагався включити його до порядку денного.

Пізніше депутати все ж змогли повернулися до цього законопроекту, віддавши 231 голос за.

Чому трансплантація була заблокована?

В Україні вже два місяці заблоковані всі операції з трансплантації органів – і від родинних, і неродинних донорів.

Із січня в Україні почав діяти новий закон про трансплантацію, але система охорони здоров'я виявилась до нього не готовою – немає реєстру донорів і реципієнтів, не готові лікарі трансплант-координатори – зв'язкові між донором та реципієнтом;

Медики боялись, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи. Адже старий закон про трансплантацію діяти вже перестав.

"За цих умов трансплантологам загрожує кримінальне провадження навіть при пересадженні нирки чи печінки від мами дитині", – каже Ірина Заславець з громадської організації іDonor.

Відтермінувати дію нового закону і розблокувати пересадку органів мала Верховна Рада. 27 лютого комітет ВР з питань охорони здоров'я розглянув законопроект 9461-д, який розблоковує трансплантацію, і рекомендував парламенту його невідкладно розглянути і ухвалити.

Сотні пацієнтів і лікарів підписали петицію до голови Верховної Ради Андрія Парубія із проханням розблокувати трансплантацію в Україні.

За приблизними підрахунками МОЗ, в Україні близько 5 тисяч людей потребують пересадки органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: