fbpx

Верховна Рада відкрила реєстри рухомого і нерухомого майна чиновників

Суспільство 18:51, 14.07, 2015

Закон, який передбачає доступність реєстру майна чиновників для українських громадян, ухвалили в другому читанні.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект № 2423 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції".

"За" проголосували 240 народних депутатів, повідомляє кореспондент "Еспресо.TV".

"Документ передбачає, що дані всіх реєстрів рухомого і нерухомого майна стануть доступними для українських громадян, а чиновники не зможуть більше приховувати свої статки чи переписувати майно на родичів і підставних осіб", – зазначив міністр юстиції Павло Петренко перед засіданням парламенту.

Стара вже редакція закону дозволяє будь-якій особі отримати інформацію про те, кому належить чи конкретний об’єкт нерухомого майна, чи земельна ділянка, але не розкриває доступ до майнових статків посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних службовців, оскільки не дозволяє здійснювати пошук за конкретним суб’єктом-власником нерухомого майна. Такі обмеження перешкоджають ефективному громадському контролю за власністю осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, виявлення незаконного збагачення цих осіб. Також вони не відповідають найкращим практикам європейського законодавства з цього питання. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: