fbpx

Верховний Суд України остаточно визначив вартість закордонного паспорта

Суспільство 09:45, 20.07, 2014

Верховний Суд України остаточно визначив, що виготовлення закордонного паспорта має коштувати 170 гривень. Решта – незаконний побор Державної міграційної служби

Відповідним рішенням суд останньої інстанції в Україні підтвердив правоту руху "Стоп свавіллю в паспортних столах", повідомляє mediacentr.info.

Верховний Суд визначив, що єдиний обов'язковий платіж при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів  державне мито на суму 170 гривень.

Все, що перевищує 170 гривень за оформлення паспорта,  незаконний побор Державної міграційної служби України.

"Рішення ВСУ обов'язкове для виконання всіма органами влади. Отже, з 3 грудня кожен службовець ГМС, який зобов'язує громадянина платити додаткові гроші, як мінімум скоює кримінальне правопорушення згідно зі ст. 364  Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382  Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України", – заявив представник руху Іван Фурлет.

У русі нагадали, що для отримання закордонного паспорта необхідно подати такі документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ № 231): квитанцію про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати; заяву-анкету встановленого зразка; паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається); копію виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: