fbpx

Від 30 місця і нижче: прикарпатські навчальні заклади у топ-200 українських вишів

Суспільство 14:45, 29.05, 2016

Рейтинг "Топ-200 Україна", який ьогоріч виходить вдесяте, є першим і на сьогодні єдиним акредитованим Міжнародною Експертною Групою по Ранжуванню (IREG) академічним рейтингом в Україні, відмінною рисою якого є спроба порівняти між собою університети різних типів на основі застосування до них універсальної системи критеріїв.

В 2016 році одноосібним лідером рейтингу "ТОП-200 України" став Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", що з суттєвим відривом від інших ВНЗ України вийшов вперед за критерієм "Інноваційна діяльність університетів".

За словами керівника проекту «ТОП 200 Україна» Олесі Линовицької, протягом останнього року в інноваційній екосистемі КПІ «Sikorsky Challenge» було створено понад 40 стартапів, 29 з них отримали інвестиції від приватних венчурних фондів і високотехнологічних компаній загальним обсягом 573 млн грн.

Друге місце у рейтингу посів Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Олеся Линовицька зазначає, що команда "ТОП-200 України" не змогла отримати дані про інвестування його стартапів приватними венчурними фондами чи високотехнологічними компаніями, але Університет Шевченка має найбільше бюджетне фінансування науки – близько 85 млн грн, його випускники широко затребувані органами державної влади, університет входить до 500 кращих ВНЗ світу за рейтингом QS і має найвищий рейтинг в Scopus серед університетів України.

Третє і четверте місця посіли харківські ВНЗ, відповідно Національний університет ім. В. Н. Каразіна та Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". На п’яте місце вийшов Національний університет "Львівська політехніка".

Прикарпатські виші увійшли до першої сотні ретингу. Національний технічний університет нафти й газу визначений 30-им, Прикарпатський національний університет – 38-им, а Івано-Франківський медуніверситет  53-ім номером рейтингу.  До уваги брали критерії: оцінка якості науково-педагогічного потенціалу, оцінка якості навчання, оцінка міжнародного визнання та інтегральний показник діяльності ВНЗ. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: