fbpx

Від завтра чинні нові санкції за неправильне паркування

Суспільство 12:55, 26.09, 2018

В Україні в четвер, 27 вересня, набуває чинності закон № 2262-VIII про нові правила покарання водіїв, які не оплачують паркування.

Згідно із законом, якщо водій понад 10 хвилин не оплачує паркування на платному місці, на лобовому склі автівки можуть залишити квитанцію про штраф у 20-кратному розмірі вартості паркування за годину (на місці для інвалідів – у 30-кратному). Зауважимо, наразі несплата вартості паркування тягне штраф від 136 до 204 грн.

Якщо порушення фіксує (знімає на фото чи відео) інспектор з паркування, має бути щонайменше два кадри з різних ракурсів, зокрема фото лобового скла. За отримання інспектором готівки як оплати вартості паркування – штраф від 850 до 1190 грн.

Якщо порушення автоматично зафіксують на фото/відео, квитанцію можуть надіслати рекомендованим листом із повідомленням про отримання, пояснює Цензор.нет.

Залишається право водія швидко оплатити тільки половину штрафу – закон дає на це 10 банківських днів – у такому разі обов'язок вважають виконаним у повному обсязі.

У документі уточнили, хто саме відповідатиме за порушення: людина чи компанія, на яку зареєстровано автівку, а спеціально для власників машин на єврономерах – той, хто ввіз авто до країни. Якщо за кермом була одна особа, а власник – інша, штраф може сплатити будь-хто з них.

Окрім того, документ дозволяє евакуювати автівку, якщо її залишили там, де не можна було – зокрема, на проїжджій частині у два ряди, на залізничних переїздах, трамвайних коліях, на естакадах, мостах, шляхопроводах, у тунелях, заблизько до пішоходних переходів і перехресть, автобусних зупинок. Власника машини повідомлять про порушення, а також, де шукати автівку (якщо він звернеться до МВС і офіційно повідомить свій номер мобільного чи електронну пошту – смс-кою або електронним листом). Після оплати штрафу та вартості транспортування/зберігання машину мають повернути. Так само сплатити може і водій, а не власник.

Право евакуювати машини отримають представники Нацполіції та інспектори з паркування – представники місцевого самоврядування. Разом з тим, поліцейські зможуть тимчасово затримувати авто без евакуації. Передбачено штраф від 1190 до 1700 грн за евакуацію авто без відповідного страхування на випадок пошкодження транспорту під час переміщення.

Закон рекомендує органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування, а Кабінету міністрів – переглянути можливість збільшити кількість місць для паркування авто.

Збільшуються штрафи для тих, хто утримує парковки. Якщо порушено вимоги до парковок, наразі штраф становить 340-510 грн; буде – 510-850 грн. Якщо платні майданчики не обладнано відповідно до чинного законодавства – санкція становитиме 680-850 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: