fbpx

Відійшла у вічність найдавніша пластунка Івано-Франківська

Суспільство 15:37, 15.09, 2018

Вчора, 14 вересня, на 93 році життя померла найдавніша пластунка Івано-Франківська Мирослава (Литвинович) Радловська.

Про це повідомив генеральний директор ТРК "Вежа" пластун Тарас Зень.

"Маємо сумну новину. На 93 році життя на Вічну Ватру відійшла найдавніша пластунка Івано-Франківська Мирослава (Литвинович) Радловська", – пише Зень у Фейсбуці.

Прощання відбудеться 16 вересня (неділя) о 17:00 в будинку смутку, що по вул. Ребета. Поховання 17 вересня (понеділок), виїзд о 9:00 від Будинку смутку.

Довідка:

Мирослава (Литвинович) Радловська народилася 9 листопада 1925 року у Коломиї в інтелігентній сім’ї. Батько Михайло Литвинович родом зі Львова, був у секретаріаті ЗУНР в Чернівцях, пізніше правником у Станиславові. Мати Стефанія Стефанович зі священичої родини з Кут.

Мирослава була наймолодшою донькою у багатодітній сім’ї. Мала двох старших братів та двох сестер. В 1927 родина перебирається з Коломиї до Станиславова. В 1937 вступає до тутешньої "Рідної школи" ім. М. Шашкевича. Там в 1937 р. стає учасницею дівочого гуртка з краєзнавства, що таємно від польської влади діяв як пластовий. Під час нацистської окупації була учасницею кількатижневого літнього табору Виховних спільнот української молоді (ВСУМ) в с. Пасічна, що біля Надвірної. Під цією назвою Пласт діяв в часі Другої світової війни. Двоє її старших братів та двоє сестер – випускники гімназій, були в легальному Пласті. Згодом брат Богдан Литвинович став вояком дивізії "Галичина", помер в еміграції, другий – Омелян-Андрій – член ОУН, політв’язень, вивезений на каторжні роботи до Росії, де і загинув. Сестри Ольга та Володимира загинули від пожежі у 1995 р.
За радянських часів Мирослава багато років викладала гру на піаніно в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського. Виховала не одне покоління музикантів.
Останніми роками була частим гостем великих пластових заходів як найдавніша пластунка Івано-Франківська.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: