fbpx

Відзнака УГА скульптора Михайла Бринського знайшла свого героя у Франківську

Культура 17:39, 29.01, 2015

Вінницькі волонтери відновили військову відзнаку Української Галицької Армії авторства станіславського скульптора Михайла Бринського. І нагородили нею франківського художника Богдана Бринського.

Срібний тризуб у калиновому вінку є відтворенням ордену УГА "Золотий тризуб". Золота відзнака була створена на замовлення УГА у 1918 та мала чотири ступені. Її автором був скульптор зі Станіслава, четар УГА, скульптор Михайло Бринський. Йому належать ще п’ять проектів перших українських військових відзнак, розроблених і виготовлених для УГА – на вшанування ветеранів українсько-польської війни та вояків санітарної служби при УГА, старшинська відзнака корпусу Коновальця "Стрілецька Рада", відзнака випускників Школи старшини у Кам’янець-Подільському та відзнаки одностроїв старшин УГА.

Срібний тризуб відтворили з проекту, який на початку 20 ст. так і не був утілений. "Сьогодні відзнака відроджена у  сріблі для справжніх українських патріотів", – зазначають у спільноті Фейсбук волонтери з Вінниці, які реалізують проект "Срібний тризуб".

Умовна відзнака наразі має символічне і прикладне значення. Раніше її вручали "кіборгам", щоби відзначити хоробрість сучасних українських воїнів. Також пам’ятний тризуб служить українському війську в інший спосіб – десятина від його ціни перераховується на допомогу бійцям.

Днями волонтерська ініціатива вінничан відзначила Срібним тризубом франківського художника Богдана Бринського, родича відомого скульптора, який співпрацює з волонтерами "Поранені SOS” і також допомагає українському війську.

"Коли волонтери дізналися, що Михайло Бринський є двоюрідним братом мого діда, то символічно вшанували його в такий спосіб", – розповів Богдан Бринський. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: