fbpx

"Вітаємо! Ви виграли автомобіль", – набирає популярності нова мобільна афера

Суспільство 07:28, 27.11, 2015

"Вітаємо, ви виграли автомобіль!" – такі смс-повідомлення все частіше отримують українці.

Одне із таких sms про шалений виграш отримав Олександр. Усі подробиці чоловікові пропонували дізнатись у Харкові – за певним номером телефону. В удачу Олександр не повірив. І вирішив перевірити інформацію в офіційного дилера зазначеної марки авто.

"Кажу: у мене велика радість, я у вас виграв машину. Давайте будемо вибирати колір, шини, двигун, сидіння. А вони відповіли, що я вже не перший такий",  розповів Олександр.

А все тому, що офіційна дилерська мережа таких акцій не проводить. Утім, це не заважає шахраям називати себе представниками автовиробника. До справжнього дилера мало не щодня телефонують люди, які начебто щось виграли. Щоправда, здебільшого щоб перепитати, афера це чи ні.

Щоб перевірити шахраїв, журналісти 24 Каналу також зателефонували за зазначеним номером. Чоловік називає своє ім'я і одразу ж називає їх учасниками акції. Хоч офіційного розіграшу і не було.

Номер телефону начебто взяли із бази користувачів електронних терміналів. І тут починається найцікавіше: щоб отримати довгоочікуваний подарунок, просять заплатити 1% від вартості авто. Це називають частиною податку на виграш. І обіцяють, що решту заплатять самі.

Вже біля терміналу чоловічий голос наказує увійти в систему з номеру, який він називає. Далі диктує реквізити рахунку. І просить швиденько внести гроші, забрати чек і чекати sms. І все  ви вже у пастці.

Гроші ми, звичайно ж, їм не відправили. Відповідно sms не отримали. Але аферисти не здаються  вимагають і далі.

"Це очевидна афера",  констатує юрист.

У таких ситуаціях радить не гаяти часу та одразу звертатись до правоохоронців. Щоправда, швидкої реакції може і не бути. Бо у таких історіях йдеться про "банківську таємницю". І зазвичай шахраї оформлюють рахунки на підставних осіб.

"Якщо такий шахрай буде пійманий за руку, то документально на нього не буде відкрито жодного рахунку. Також, якщо вони використовують декілька рахунків, визначити кінцевого отримувача коштів буде майже неможливо",  пояснила юрист Олена Перцова.

Уже відправлені гроші повернути можна,  каже представник банку, в якому аферисти відкрили рахунок. Але є нюанс: потрібно провести службове розслідування.

Знайти злодіїв за адресою сторінки в інтернеті також непросто. Наприклад, цього разу сайт зареєстрований на російському домені. Дуже подібних в Україні щонайменше п'ять.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: