fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Вкрадені облігації з банку, співвласником якого був син екс-губернатора Прикарпаття, опинились в екс-фонді Гонтаревої

Вкрадені облігації з банку, співвласником якого був син екс-губернатора Прикарпаття, опинились в екс-фонді Гонтаревої

Політика 20:19, 04.11, 2015

Після перепродажів двох пакетів ОВДП на 4,7 мільйона доларів компанії "Тера Інвест" кошти потрапили до інвестфонду з групи ICU, серед власників якої була Валерія Гонтарева.

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко в програмі "Наші гроші".

Як зазначається, 4 листопада 2014 року "БГ Банк" позбавився ОВДП номіналом 4,7 млн доларів. Угоди з новим власником паперів в банку не лишилося.

Журналісти дістали інформацію про ланцюг операцій з цінними паперами у НКЦПФР на запит народного депутата Сергія Мушака.

З відповіді НКЦПФР стало відомо, що купити ліквідні папери за копійки пощастило ПАТ "Тера Інвест", заснованій структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської.

10 листопада папери перекинули на інші структури з групи Антонова та Філіпської ("Фондовий актив", "Центральний брокер") і зрештою у той самий день продали компанії "Калина трейд".

Імовірно, аби не виглядати вигодонабувачем в оборудці, дніпропетровці продали ОВДП "Калині трейд" так само за безцінь – 150 тис. грн. А вже "Калина" реалізувала їх за 70 млн грн.

Таким чином, головним бенефіціаром оборудки має виглядати саме "Калина трейд", що згадується у матеріалах ДФС як "ймовірна податкова яма".

Вона заснована Дмитром Гірніченком, знайомим Вадима Дратвера, екс-заступника голови правління "БГ Банку", який здійснив операцію з продажу ОВДП.

Фіктивні підприємства, записані на Дратвера, Гірніченка та інших, фігурують у низці проваджень щодо надання податкових вигод та перетворення безготівкових коштів в кеш. Перетворення на готівку, вочевидь, чекало й на згадані 70 мільйонів.

Цю суму за ОВДП "Калині трейд" заплатив ЗНПІФ "Інвестиційний капітал – Фонд облігацій" з групи ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарева до призначення головою НБУ минулого літа.

Судячи з матеріалів НКЦПФР, інвестфонд ICU виявився останнім власником паперів, погашення яких відбулося у березні та квітні 2015-го, коли курс долара сягнув 22-23 грн.

Таким чином, фонд мав заробити на інвестиціях в ОВДП понад 30 млн грн.

Під час угоди в "БГ Банку" працювала куратор від НБУ Валентина Дика, яка звільнилася невдовзі після продажу ОВДП "Тері інвест".

"Розрахунковий центр", який провів платіж 4 листопада, зазначає, що повідомив про цю операцію Держслужбу фінансового моніторингу та НКЦПФР. Продаж БГ Банком ліквідних цінних паперів за безцінь, тобто виведення активів з фінустанови напередодні краху, розслідується слідчими у кількох кримінальних провадженнях, однак те, що всі учасники ланцюга були заздалегідь повідомлені про схему з виведення ОВДП, наразі не доведено.

У групі "Перспектива" спілкуватися з журналістами відмовилися. В компанії ICU повідомили, що не коментують індивідуальних угод.

Нагадаємо, за часів Віктора Януковича "БГ банк" належав оточенню Артема Пшонки.

Після втечі Януковича та генпрокурора Віктора Пшонки новими власниками банку стали чотири мешканці Івано-Франківська, у тому числі, за даними "Наших Грошей", син колишнього губернатора Прикарпаття Ярослав Волковецький.

Тоді генпрокуратуру очолював Степан Махніцький від "Свободи". Після відставки Махніцького і призначення Гонтаревої головою Нацбанку новими власниками "БГ банку" стали вісім офшорок з власниками-кіпріотами або мешканцями Донецька.

Нагадаємо, в червні 2014 року глава Національного банку Валерія Гонтарева покинула посаду голови ради директорів групи "Інвестиційний капітал Україна" і продала свою частку в групі. Гонтарева обіймала посаду голови ради директорів групи з 2007 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: