fbpx

Влада домовилася з франківськими перевізниками: підняття тарифу в обмін на GPS та білети

Політика 13:32, 21.05, 2014

Мешканців Івано-Франківська чекає подорожчання вартості проїзду у маршрутному транспорті на 50 копійок. Але вони отримуватимуть білети, а водіїв контролюватимуть GPS-навігаторами.

Про це «Курсу» повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Івано-Франківського МВК Михайло Смушак.

За його словами, приватним перевізникам все ж таки дадуть змогу збирати з франківців за проїзд більше грошей. Проте із підвищенням ціни підприємцям поставлять нові умови.

«Ми запропонували: ми вам піднімемо тариф, але одномоментно ми внесемо зміни в договори – до 1 вересня поставити GPS, компостер і видавати білети. Таким чином, ми можемо бачити кількість пасажирів і знати, що перевізники дійсно їздять за графіком. Зараз ми прописуємо механізми контролю і робимо їм трохи більшу ціну, бо всі ми розуміємо – дорожчало пальне, ремонт і т. д. Але є не думаю, що це буде 3 гривні. Буде 2 гривні 50 копійок», – говорить Михайло Смушак.

Щодо пільгових категорій, то пенсіонери й далі матимуть можливість безкоштовного проїзду з 10.00 до 16.00 години. Але такі преференції навряд чи поширюватимуться на інші пільгові групи населення.

Нагадаємо, нещодавно в Івано-Франківську відбувся так званий "страйк" приватних перевізників. Власники автобусів вимагають підняття вартості проїзду у маршрутках з 2 до 3 гривень.

Протягом 16 та 17 травня жоден приватний перевізник не здійснював обслуговування маршрутів. Офіційного підгрунтя для проведення страйку приватні перевізники не мали — жодного відповідного документа вони не подали. Свої дії вони пояснили масовою поломкою автобусів. 

Раніше повідомлялося, що перевізники "ремонтуватимуться" до понеділка. Проте вже в неділю, 18 травня, підприємці відновили роботу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: