fbpx

Вогняна феєрія і джаз металу: на фестиваль до Франківська з'їдуться ковалі з 20 країн. ПРОГРАМА

Суспільство 11:35, 26.04, 2019

З 3-го до 5-го травня в Івано-Франківську пройде Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва "Свято ковалів". Всі акції відбудуться в середмісті.

На 17-й фестиваль "Свято ковалів" до Франківська приїдуть делегації учасників з 20 країн. Більшість – з країн Європи, які вже долучалися до франківського фестивалю раніше, а також США й Ізраїлю. Вперше цьогоріч на свято вогню і металу прибудуть майстри з Китаю, Мексики, Туреччини та Австралії. 

Ковальському фесту традиційно віддадуть площу фортечної галереї Бастіон та її виставкові галереї. На площі впродовж усіх трьох днів фестивалю, 3-4-5 травня, відбуватимуться урочистості, майстер-класи, "живе" кування та ярмарок. 

Тема цьогорічного "Свята ковалів" – місто-порт, а символ – якір. Тож усі ковалі впродовж фесту викують для Франківська якорі – скульптури від мініатюр до стилізацій під реальні корабельні аксесуари.

"Ми запросили кожну з делегацій майстрів кинути свій якір у Франківську. Це має стати символом привернення уваги до екології міста та краю загалом", – пояснив організатор фестивалю, голова місцевої Спілки ковалів Сергій Полуботько. 

Він розповів, що тема збереження екології в контексті "Свята ковалів" знайшла дуже цікаву реалізацію. До організаторів фестивалю звернулися реконструктори з проекту "Корабельна майстерня"  зголосилися як учасники з проектом "Зниклі річки Франківська" та попросили викувати якір до середньовічного човна, який зараз реконструюють на міському озері. 

"Реплікацію справжнього історичного якоря виявилося зробити досить складно,  розповів Сергій Полуботько.  Тому ми обіграли завдання в темі фестивалю і трансформували ідею створення якоря в нічні кування. Під час них майстри спільно викують якір для корабелів". 

Тему "Свята ковалів" розвине інсталяція Валер'яна Федоряка "Зниклі ріки" в галереї "Арт-на-Мур". В ній використають елементи давніх човнів, покажуть макети та відтворять втрачені річкові шляхи Франківська.

"Автор інсталяції дослідив історичні джерела і відкрив, що у давньому Франківську, в той час, коли Бистриця була судноплавною, було ще кілька річок – з часом вони зникли. Він знайшов у нашому місті рештки мостів на тих зниклих ріках і хоче показати їх нам – бо ми навіть не здогадуємося, що це таке, – інтригує Полуботько. – Кінцева ідея інсталяційного проекту – не лише привернути увагу до екології, а й зробити скульптурні знаки на залишках цих мостів – як нагадування для містян про незвортні зміни". 

Зараз органзатори "Свята ковалів" розглядають можливість перформансів спільно зі справжніми містами-портами, які є побратимами Франківська, – Гданськом та Клайпедою. 

А ще на фестивалі волонтери будуть збирати кошти на допомогу полоненим в Росії українським морякам – батьки одного з них, Андрія Ейдера, живуть у Франківську. 

Ну, а головним шоу фестивалю стануть нічні кування 4 травня, повідомили співорганізатори, меценати Віктор Вінтоняк та Мар'яна Заклінська. Готуйтеся до джазу, який буде супроводжувати кування і творитиме нове звучання металу. Вогняне шоу завершить ковальську ніч. 

Також у програмі "Свята ковалів" – перша в Україні міжнародна конференція "Художній метал. Візії майбутнього". Та перша міжнародна виставка металевої скульптури "Vox.Ferrum" у "Підземному Переході Ваґабундо". 

Не можна пропустити і відкриття знову ж таки першої скульптурної композиції в повітрі "Мої птахи", автором якої є відомий франківський майстер Василь Гудима. Зараз готують світло – птахи, що парять в середмісті між майданом Шептицького і вулицею Галицькою, будуть цікаво освітлені. Відкриття скульпутри зі світлом обіцяє стати ще одним перформансом "Свята ковалів".  

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Вогняна феєрія і джаз металу: на фестиваль до Франківська з'їдуться ковалі з 20 країн. ПРОГРАМА 1

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: