fbpx

"Донори Прикарпаття" запропонували створити на Станції переливання крові автоматизовану базу донорів

Здоров'я 23:30, 07.12, 2015

В Івано-Франківську представники ГО "Донори Прикарпаття", які є осередком Всеукраїнської міжнародної громадської організації "Асоціація молодих донорів України" запропонували обласній Станції переливання крові запровадити автоматизовану систему обліку донорів і донорського матеріалу "Крістал".

З цього приводу сьогодні, 7 грудня, представник ГО “Донори Прикарпаття” Людмила Лінник зустрілася з  головним лікарем обласної станції переливання крові Ігорем Дожджанюком, якому окреслила основні переваги цієї програми, інформує ГК.

За словами Людмили, “програма дозволяє створити базу донорів та наявність донорського матеріалу. Також завдяки програмі відпадає людський фактор – неможливо записати групу крові не в ту графу чи щось на кшталт того. Ще ця система унеможливлює корупційну складову, адже у базі буде чітко прописано, хто здавав, коли та скільки крові, а також її компоненти. Крім того, програма пропагує свідоме донорство”.

Щодо витрат із забезпечення станції необхідною комп’ютерною технікою їх асоціація бере на себе. За словами представника ГО “Донори Прикарпаття” Людмили Лінник, в департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА зацікавлені у цій програмі та обіцяють підтримку волонтерам у її впровадженні.

Сам Ігор Дожджанюк дещо боязко реагував на представлену програму волонтерки Лінник, однак зазначив, що документи вивчить і поспілкується з розробниками програми. Ймовірно, керівник станції переливання крові вже має гіркий досвід щорічного впровадження програм, яке організовує міністерство на рівні держави, але які ніяк не реалізує.

За словами Дожджанюка, Івано-Франківська обласна станція переливання крові вже має свою базу донорів, але поповнювати її не проти. Також наразі має достатні запаси крові та її компонентів (плазма та еритроцити), які зберігаються при спеціальній температурі впродовж певного періоду.

До слова, аналогічною програмою вже користуються в Київському інституті раку та Національній дитячій спеціалізованій лікарні “ОХМАТДИТ”, Клінічній лікарні “Феофанія”, Білій Церкві та Житомирі. Волонтери зазначають, що завдяки наявній донорській базі їм вдається повністю забезпечити вищезазначені заклади кров’ю чи її компонентами у лікуванні важкохворих.

Нагадаємо, що Ігор Васильович Дожджанюк очолює Обласну станцію переливання крові впродовж 18 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: