fbpx

"ВОЛЯ" домоглась призначення директорів нацпарків на прозорому конкурсі

Суспільство 22:30, 04.05, 2016

"ВОЛЯ" домоглася початку розслідування Міністерством екології фактів знищення карпатських лісів і призначення всіх директорів парків на відкритій конкурсній основі.

Це пообіцяв міністр екології Остап Семерак під час робочої поїздки в Національному природному парку “Гуцульщина” у Косівському районі.

Проблема незаконної масової вирубки лісів на Прикарпатті набула особливої гостроти останнім часом, коли всі ЗМІ стали висвітлювати реальну ситуацію з карпатськими лісами.

Картина жахлива – ліс масово вирубується і за це ніхто не несе відповідальності. Зокрема, ситуація критична у НПП “Гуцульщина”.

Активісти “ВОЛІ” почали діяти рішуче і після нещодавнього пікету під стінами Мінекології привернули увагу державного керівництва та національних ЗМІ до цієї проблеми. В результаті міністр екології Остап Семерак відвідав національний парк, зустрівся з громадою та зробив ряд висновків після сьогоднішнього екскурсу місцями тотальної вирубки. Зокрема, він пообіцяв зробити реальні кроки для збереження карпатського лісу.

“Я на свої очі бачив сьогодні, яка катастрофічна ситуація з вирубкою лісу. Для нас, людей, які вболівають за екологію, важливо, щоб такої наруги над природою не було. За результатами сьогоднішнього візиту я буду ініціювати комплексне вирішення питання збереження природного фонду України на засіданні Кабміну”, – наголосив Семерак.

Також міністр пообіцяв оголосити відкриті конкурси на посади директорів національних природних парків, зокрема і НПП “Гуцульщина”, де директор Василь Пророчук роками покривав незаконну вирубку деревини.

Ще місяць тому представники “ВОЛІ” та активісти Косівського району під час мітингу під Міністерством екології та природних ресурсів вимагали зупинити знищення карпатських лісів та не допустити призначення скандальної кандидатури Василя Пророчука на посаду директора Національного парку “Гуцульщина”. Тоді волівцям пообіцяли провести конкурс на посаду директора нацпарку, однак і досі ніякі дії не зроблені.

Особливо зустрічі з міністром екології чекали косівчани. Вони зібралися біля будівлі Косівської РДА, вимагаючи зустрічі з міністром. Однак Остап Семерак до громади не вийшов.

Відтак люди заблокували дороги на виїзді з Косова у напрямку до НПП “Гуцульщина”. Такі дії громади обурили міністра. Поспілкуватися з міністром представникам громади вдалося аж у селі Хімчин.

Як з’ясувалося, Остапа Семерака в його робочій поїздці супроводжують нардепи від “Народного фронту” Анатолій Дирів, Володимир Шкварилюк та Микола Княжицький. Нардепи Дирів і Шкварилюк допитувалися у пікетувальників, хто “проплатив акцію”. Люди запевнили, що вийшли самі, бо не хочуть далі терпіти свавілля адміністрації парку.

Тісніше поспілкуватись громаді з міністром вдалось уже наприкінці дня в приміщенні Косівської РДА. Там міністр і пообіцяв вирішити проблему незаконної вирубки лісу і провести розсідування щодо фактів знищення пралісів.

Нагадаємо, у березні громадськість Косівщини протестувала проти наміру Мінекології без конкурсу перепризначити на посаду директора НПП “Гуцульщина” Василя Пророчука. Представники громади пікетували Мінприроди й домоглися рішення про оголошення відкритого конкурсу

КУРС також повідомляв, що працівники НПП “Гуцульщина” погрожували розправою активістам та журналістам, які знімали відеосюжет про порушення в парку. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: