fbpx

"ВОЛЯ" домоглася створення комісії, яка визначить джерело забруднення води в Верхній

Суспільство 11:29, 16.09, 2015

Активісти партії "ВОЛЯ" домоглися створення спеціальної комісії при Калуській РДА, яка займеться виявленням джерела забруднення питної води у селі Верхня та вирішить, як забезпечити людей чистою водою.

Три роки поспіль у населеному пункті мешканці вулиці Войнилівської не забезпечені питною водою.

"Відколи ця проблема існує, ніхто цим питанням не займався. Якщо рік тому у 47 криницях вода була непридатна для пиття, то вже сьогодні забруднено майже сто колодязів. Що буде далі – невідомо. Необхідно негайно вирішити питання доставки питної води для населення, паралельно шукати джерело забруднення", – переконаний координатор Івано-Франківської обласної організації партії "ВОЛЯ" Михайло Якимчук. 

Партія "ВОЛЯ" ініціювала виїзд у Верхню комісії Калуської РДА, у яку входять представники МНС, санепідемстанції та екологічної служби, а також перший заступник голови Калуської РДА Віктор Гільтайчук

На думку еколога Володимира Красноштанова, у селі потрібно брати проби води у кількох місцях, де, ймовірно, є джерело забруднення.

"Комісія має поставити завдання перед екологічною інспекцією перевірити господарювання "Даноші" та "Оріани",  каже Красноштанов. – Потрібно з'ясувати, звідки у питній воді перевищений вміст аміаку. Чи свинокомплекс виконує дозвіл на спецводокористування, що робиться там зі стоками, чи не вивозять їх на меліороване поле?" 

Місцеві мешканці відкидають факт забруднення питної води через сусідство з полігоном гексахлорбензолу, тому що хімічна речовина не розчиняється у воді. 

Протягом 2014 року у селі тільки на одній вулиці Войнилівській взято 132 проби води. 

"Ми написали голові райдержадміністрації, що питання забезпечення мешканців питною водою залишається невирішеним, наші приписи щодо виконання заходів забезпечення жителів водою не виконані. Це є порушенням законодавства України. І ми далі наполягаємо вирішити це питання",  наголошує головний санітарний лікар у Калуському районі Оксана Ананєвич

Зі слів головного санлікаря, вода у Верхній залишається не придатною для пиття, там збільшений вміст заліза та аміаку.

"Ми вимагаємо якнайшвидше визначити причину забруднення, далі якщо джерелом забруднення є якесь підприємство, відшкодувати збитки, завдані громаді,  зауважує Михайло Якимчук. – Також ми пропонуємо відновити роботу сількомунгоспів, які раніше займалися питаннями забезпечення води у селах". 

Нагадаємо, 4 вересня активісти партії "ВОЛЯ" разом з громадськістю, екологами проінспектували криниці у с. Верхня та ініціювали зустріч громади з головою Калуської РДА Наталею Бабій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: