fbpx

"ВОЛЯ" підтримує створення ще однієї об'єднаної громади з центром у Дубівцях

Політика 15:21, 21.05, 2015

У Галицькому районі визначили три потенційних центри, створення ще одного за ініціативи громад Делієвого, Маріямполя і Дубівців, підтримала член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала.

Під час засідання регіональної робочої групи з розробки Перспективного плану у районі визначили три потенційних центри: Галич, Більшівці і Бурштин. Громада Дубівців хоче створити ще один центр територіального об'єднання.

"Нас без рішення і обговорення громади села приєднали до Галича, люди обурені, бо можемо бути спроможним територіальним об’єднанням з центром у Дубівцях. Тим паче, громади навколишніх населених пунктів виявили бажання приєднатись до нас", – заявила голова сільської ради Дубівців Тетяна Опацька під час засідання.

Громади повинні самостійно вирішити, з ким об’єднуватися,  таку позицію відстоює політична партія "ВОЛЯ".

Зі слів Тетяни Опацької, Дубівці мають економічний потенціал та інфраструктурну спроможність стати центром, до якого готові приєднатися громади 10 сіл з 5 сільрадами. Це – Маріямпіль, Делієве, Водники, Ланів, Кінчаки, Бишів, Тимур, Садки, Озерце, Кремидів.

У Делієві працює потужне підприємство ТзОВ "Даноша". На території Дубівців знаходиться вапняковий кар’єр, який півстоліття забезпечує сировиною ПАТ "Івано-Франківськцемент", натомість до бюджету населеного пункту надходить мізер від оренди землі. 

Місцеві мешканці припускають – через видобуток вапняку в колодязях зникає вода. Після об’єднання, люди сподіваються, що податкові надходження від використання надр, які зараз мають державне значення, частково отримає громада для свого розвитку.

Також Дубівці – один з найбільших населених пунктів району, там працює школа і дитсадок, де навчається понад 250 учнів та 100 дітей дошкільного віку, що відповідає вимогам створення спроможного центру. Функціонує будинок культури, амбулаторія, проходить залізниця. Громада забезпечена будівлею, де після об'єднання може працювати служба соцзахиту і казначейство, є приміщення для облаштування пожежної частини.

Ольга Галабала наголосила, що кожна нова об’єднана громада без Статуту може стати "ласим шматком для тих, хто прийде нею керувати".

"Статут – мала конституція громади, яка захистить її від розкрадання землі, від непрозорого використання майна і корисних копалин, а також гарантуватиме повноваження сільського старости, щоб село не залишилося без голови", – підкреслила політик.

Нагадаємо, політична партія "ВОЛЯ" проводить роз’яснювальну роботу щодо децентралізації, допомагає громадам Прикарпаття розробляти типові Статути, аби захистити права об’єднаних територіальних громад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: