fbpx

"ВОЛЯ" розробляє типові Статути для об’єднаних територіальних громад Прикарпаття

Суспільство 13:37, 06.05, 2015

Кожна об'єднана територіальна громада повинна мати Статут – "малу Конституцію", яка зможе захистити інтереси громади. Партія "ВОЛЯ" розробляє типові статути для територіальних громад Прикарпаття, враховуючи досвід Польщі та Швейцарії.

Про це повідомила член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала під час зустрічей з сільськими і селищними головами Івано-Франківщини.

Статут – мала Конституція громади, яка захистить її від розкрадання землі, від непрозорого використання майна, а також гарантуватиме повноваження сільського старости, щоб село не залишилося без голови.

Нова об’єднана громада без Статуту може стати "ласим шматком" для тих, хто прийде нею керувати.

"Якщо мешканці сіл, селищ і міст не будуть реальними власниками землі, якщо не проведуть інвентаризацію і не буде створений відкритий реєстр майна територіальної громади, не встановлять механізми контролю у Статуті, то ми знову отримаємо пограбовані громади і бюджет виживання", – підкреслила Галабала.

До 1 червня Івано-Франківщина мала б отримати Перспективний план об’єднання громад, який визначить, які громади можуть створити територіальне об’єднання та центри потенційних громад.

"Держава зобов’язала усі області до 1 червня 2015 року подати Перспективні плани об’єднання громад,  продовжила політик. – План розробляє робоча група, ухвалює обласна рада, а потім затверджує Кабінет Міністрів України. Згодом, коли громади матимуть бажання добровільно об’єднатися, то зможуть зробити це керуючись планом. Час обмежений. Але в нас немає іншого виходу, окрім як донести до людей інформацію та не допустити, щоб план об’єднання був зроблений без участі громад".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: