fbpx

"ВОЛЯ" вийшла на мітинг під ВРУ проти скасування мораторію на експорт кругляку. ВІДЕО

Суспільство 18:55, 01.12, 2016

Партія "ВОЛЯ" категорично проти скасування мораторію на експорт лісу-кругляку, адже це збільшить масову вирубку, позбавить українців робочих місць, знищить екологію та економіку.

Свою чітку позицію волівці відстоювали 30 листопада під стінами Верховної Ради, де проводився круглий стіл щодо скасування мораторію на експорт лісу-кругляку.

Очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала наголосила, що та ситуація, яка зараз склалась з Карпатами, вже є екологічною катастрофою, їх треба відновлювати, а мораторій привести у відповідність до європейського законодаства.

"Ми категорично проти того, щоб Україну перетворювали на сировинний лісовий придаток і щоб ми залишись з лисими горами. Ми наполягаємо на тому, щоб мораторій був приведений у відповідність до європейського законодавства. Ми в чотири рази втратили наші ліси. В нормальних країнах, якщо в три рази втрачаються лісові насадження, це визнають екологічною катастрофою і починають щось робити: менше рубають, ліс відновлюють. І це саме те, чого від нас зараз очікує Європа – визнати ситуацію з лісами екологічною катастрофою, почати їх відновлювати, припинити незаконний експорт і ввести посилену відповідальність за незаконну рубку лісу", – запевнила Галабала.

Народний депутат Юрій Дерев’янко акцентував, що об’єми вирубки українських лісів і експорту кругляку постійно збільшуються, кругляк вивозять під виглядом дров. Скасування мораторію – це по суті продаж за копійки Карпат та робочих місць.

"Ми проти того, щоб українські ліси, наше майбутнє, робочі місця розміняли на п’ять кредитних мідяків. Ми проти того, щоб нефаховість урядовців сьогодні призводила до того, що нас, як країну третього сорту, змушують скасувати мораторій, який Верховна Рада ухвалила. Взамін нам дадуть 600 мільйонів євро кредиту, який треба буде повертати нашим дітям. Ми чудово розуміємо, що гори, ліси – це фактично природні ресурси, які ми орендуємо в наших дітей",  наголосив Дерев’янко.

"Насправді це є зрада українських Карпат, цілої екосистеми. Ми боремося проти цього вже не перший рік. Ситуація і так вкрай складна. В Карпатах є місця, де раніше були праліси, а сьогодні залишились одні пеньки. Якщо знімуть мораторій, їх буде значно більше",  додав депутат Косівської районної ради Петро Іванишин.

Очільниця фракції "ВОЛЯ" в Надвірнянській райраді Тетяна Пришляк зазначила, що вирубка лісів несе нищівну шкоду екології та збитки та небезпеку місцевим жителям.

"Ми як мешканці Прикарпаття бачимо, в що зараз перетворили ліси, як їх безжально рубають і нищать. Наш український ліс треба плекати, вирощувати, насаджувати, а не безжально вирубувати і перетворювати Карпати на пустелю. Ми з цим стикаємося кожного дня, у нас міліють ріки, зникає вода в криницях, відбуваються зсуви, і ми з острахом очікуєм повені і паводків, які можуть просто змити гірські місцевості".

Тому партія "ВОЛЯ" вимагає не допустити скасування мораторію на експорт кругляку, визнати ситуацію в українських лісах екологічною катастрофою, припинити масштабні рубки та почати негайне відновлення лісів, встановити жорстку кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів – 10-15 років тюрми (як за злочини проти основ національної безпеки).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: