fbpx

"ВОЛЯ" закликає готувати в ПТУ робітників тих спеціальностей, яких потребує ринок праці області

Політика 19:37, 10.06, 2016

Регіональні замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах треба розробляти тільки тоді, коли буде сформовано ринок праці, щоб знати, яких і скільки робітників потребує наша область.

Про це заявили депутати від партії "ВОЛЯ" під час ІІ пленарного засідання п’ятої сесії облради.

Згідно з законом про профтехосвіту, який незабаром буде прийнятий Верховною Радою, фінансування робітничих професій буде відбуватись з обласного бюджету та за рахунок роботодавців. На сесії депутатам облради був запропонований проект рішення "Про обсяги замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах на 2016-2017 роки". Як заявили депутати від "ВОЛІ", на цей час є велика проблема – невідома потреба ринку праці області.

"Ми зараз маєм голосувати за регіональне замовлення, але ми не знаємо реальної потреби, чи нам потрібні столярі, чи перукарі, чи токарі", – зазначила Марія Рудик.

Очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала зазначила, що через передачу фінансування на обласний рівень облрада має витратити цього року 41 млн грн (з наступного року ця сума буде 200 млн грн), щоб випустити понад 8 тисяч робітників. Ці робітники будуть мати проблеми з пошуком роботи, оскільки робітників готують у різнопрофільних закладах та не враховуючи потреб ринку праці.

Так, склалась ситуація, що в одному освітньому закладі чи в одному регіоні є три заклади профтехосвіти, які здійснюють дублювання професій.

"В нас є ВПУ 14, яке готує кухарів, в нас є будівельний заклад, який готує перукарів. Я вважаю, що, модернізуючи освіту, ми повинні розуміти, що тільки вузька спеціалізація може нам реально підготувати робітника, який буде конкурентоспроможним на ринку праці, – каже Рудик. – Крім того, в переліку професій є такі як оператор комп'ютерного набору, друкарка, секретар. Куди потім цих дітей працевлаштувати і який роботодавець захоче фінансувати їх навчання?"

Очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала наголосила, що в усіх країнах професійно-технічні навчальні заклади фінансуються з бюджетів областей, кантонів тощо, і це правильно, бо це дозволяє забезпечити підприємців трудовим ресурсом. В нашій області такої можливості немає.

"На одній з нарад ОДА було оголошено, що ми були змушені відмовити інвестору, якому було потрібно більше 2000 швей, через те, що таких кадрів в нас не готують",  наголосила Галабала.

Ольга Галабала зазначила, що  ті кошти, які витрачаєм на навчання, мають повертатись в наш бюджет як ПДФО та інші податки підприємств, однак для цього потрібно готувати робітників, яких потребує область, та реформувати заклади профтехосвіти у вузькопрофільні.

"Ми маємо готувати тих робітників, яких потребує ринок праці. У нас область, яка на 50% покрита лісами, а ми випускаємо тільки 107 фахівців деревообробки і 894 будівельники, то, напевно, ми щось робимо неправильно",  акцентувала Галабала.

Саме тому Галабала виступила з пропозицією на наступну сесію підготувати чіткий графік того, яким чином аналізуються трудові ресурси, зіставити це зі стратегією розвитку області, а також попрацювати в команді з фахівцями, які займаються залученням інвестицій. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: