fbpx

Вперше опублікували світлини Калуша, коли місто відвідував імператор Карл І. ФОТО

Наша історія 09:04, 13.01, 2016

У соцмережі Фейсбук оприлюднили раритетні фото Калуша, датовані липнем 1917 року. У цей час у місті з візитом перебував Карл I.

Карл І Франц Йосиф – імператор Австро-Угорщини, король Богемії (під ім’ям Карл III), король Угорщини (під ім’ям Карл IV), король Галичини та Володимирії (у 1916-1918 роках) з династії Габсбургів, пишуть "Вікна".

Історичні джерела вказують, що Перша світова війна втягнула Австро-Угорську імперію у досить складне військове та внутрішньополітичне становище. Новообраний імператор особисто взяв на себе командування військами, прагнучи втримати єдність імперії та виграти війну.

У 1918 Карл І визнав незалежність УНР. Однак уряд Карла І не виконав таємної статті Брестського договору про виділення української частини Галичини і Буковини в окремий коронний край у складі імперії, а згодом анулював цю таємну угоду.

За правління Карла І в листопаді 1918 року на західноукраїнських землях відбулася національно-демократична революція, що завершилася утворенням Західно-Української Народної Республіки.

Уже в листопаді 1918 року революційні події змушують його зректися престолу в Австрії, а згодом і в Угорщині. Уже 1919 року австрійський парламент позбавив династію Габсбургів права на престол.

Після двох невдалих спроб повернути угорський престол у 1921 році його було 19 листопада того ж року інтерновано Антантою на острів Мадейра, який було визначено йому як місце заслання. У березні 1922 року Карл І помирає від запалення легень внаслідок переохолодження.

Відомо, що Карл І 29 липня 1917 року був у Калуші. Фото його візиту опублікував Роман Шалева.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: