fbpx

Вперше в Україні: у Франківську реалізують програму для порятунку життів

Суспільство 18:44, 30.01, 2019

Івано-Франківськ стане першим містом, де реалізуються програму "Life Camp". Подібного в Україні ще не було.

Програма розрахована на молодь та студентство, а також на старшокласників. Вона буде безкоштовною та спрямованою на те, щоб навчити молодь не залишатися байдужими, а надавати першу допомогу та рятувати життя інших, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

Ініціатор програми, працівник ПНУ ім. В. Стефаника Сергій Демчук розповів, що є керівником військової програми "Карпатський Легіон", яка спеціалізується на підготовці молоді до військових та локальних конфліктів. І хоч війна триватиме не завжди, але завжди потрібно вміти рятувати життя у побутовому форматі. Тоді й виникла ідея започаткувати "Life Camp".

Як співпрацювати зі структурами на масових заходах, як відшукати загублених людей в горах чи врятувати їх на воді, а також багато іншого розповідатимуть на заняттях зі спеціалістами з Центру екстреної медицини, Мальтійської служби допомоги, УДСНС, поліції та інших.

Навчання триватиме близько двох місяців. За словами ініціаторів, це не одноразова акція, а навчання проводитимуть знову і знову. А також очікують, що на прикладі Івано-Франківська ініціативу підхоплять й інші міста України. Адже така практика поширена в багатьох містах світу.

Міський голова Руслан Марцінків підтримав ідею і назвав її корисною та необхідною.

"Підтримав таку ідею, адже вважаю її справді необхідною. Правильна перша допомога часто може врятувати людині життя. А людське життя – найбільша цінність", – зазначив Марцінків.

Також ініціатива передбачає встановлення медичних аптечок для надання першої медичної допомоги у місцях великого скупчення людей. Їх місцезнаходження можна буде побачити на Google Maps та інших додатках. Також команда працюватиме над тим, щоб залучити грантові кошти на придбання автоматичних дефібриляторів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: