fbpx

На Прикарпатті комісари з повістками ловлять чоловіків у церквах і на городах

Суспільство 16:24, 08.06, 2015

Заступник обласного військового комісара Олег Мороз повідомив, що місце вручення мобілізаційних повісток не має значення, якщо працівники військкоматів вручають їх особисто.

Не тільки на автобазарі Івано-Франківська вручали повістки на цих вихідних працівники військових комісаріатів області. У підміському селі Загвіздя військовики роздали повідомлення про мобілізацію в зону війни на Схід чоловікам, які працювали на городах. А у селі Павлівка Тисменицького району повістки вручали на виході з церкви.

В усіх цих випадках представники військкоматів діяли правомірно, прокоментував заступник обласного військового комісара Олег Мороз. За його словами, законом не передбачене конкретне місце вручення повісток.

"В законі сказано, що вручення повісток про мобілізацію має відбуватися або особисто, або через керівників підприємств та установ. На хлопський розум, – хоч у громадському транспорті,  пояснив воєнком. – Головне, щоби це було зроблено особисто. І щоби не сплутали того, кого треба, зі сусідом".

Що стосується сусідів, то військкоматам, розповів воєнком, вистачає доброзичливців-анонімів, що надзвонюють.

"Сусіди – це такий різновид людей, який помагає нам своїми заявами. Дзвонить, каже "добрий день", я такий-то, хочу служити, призвіть мене, називає адресу. А коли ми приходимо, виявляється, що там живе інвалід першої групи або щось подібне. У мене вже більше 10 таких випадків", – нарікає Олег Мороз.

На цей час план призову на Івано-Франківщині виконаний трохи більше, ніж на 50%. Найкраще справляється, повідомив заступник обласного воєнкома, Тисменицько-Тлумацький об’єднаний районний військовий комісаріат. Що стосується аутсайдерів, то він утримався від висновків до кінця чергової мобілізаційної хвилі.

"Щоранку змінюється ситуація. І ситуація зараз така, що змушує нас вишукувати нові способи виконання поставлених завдань", – відзначив Олег Мороз.

Як писав КУРС, з Прикарпаття під час п’ятої хвилі мобілізації мають призвати до війська на службу в зону війни на Сході понад 1500 чоловіків.

Президент Петро Порошенко під час наради з головами обласних та районних державних адміністрацій назвав проведення мобілізації найважливішим для них завданням і попередив про "відповідальність головою".

Указ Президента передбачає ще й шосту хвилю мобілізації, яка триватиме до жовтня цього року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: