fbpx

У Франківську техніка на ремонт доріг є, а робітники повтікали в Польщу

Суспільство 18:30, 05.02, 2019

Міський голова Івано-Франківська розповів, які дороги в місті планують відремонтувати цього року.

"В Івано-Франківську зараз налічується 198 км доріг. На жаль, багато з них не в найкращому стані. Проблеми виникають через складні погодні умови, але передусім через те, що більшість магістралей понад 30 років капітально не ремонтувались", – йдеться на  персональному сайті  Руслана Марцінківа.

Найгірша ситуація зараз з такими вулицями: Незалежності, частина Галицької, Івасюка, Надрічна, Тисменицька, Коновальця, Незалежності.

"Всі головні магістралі потребують капітального ремонту. От взяти хоча б вул. Коновальця, яка щороку ремонтується і ямково, і поточно. Вона не має основи, нема на що класти асфальт. Навіть коли латки ще зберігаються, поруч вже з’являються ямки. Чого? Бо нема основи, потрібен капремонт. На капремонт основних магістралей слід шукати додаткові кошти – як мінімум 300 млн грн", – поділився станом речей міський голова Руслан Марцінків.

Зараз у місті є три напрямки обслуговування доріг, зауважує Марцінків. Перший – ямковий ремонт, другий – поточний, третій – капітальний ремонт. Поки температурний режим не дозволяє працювати з гарячим асфальтом, латають вибоїни холодним. Головна увага зосереджена на мостах, магістралях, кільцях. До поточного ремонту перейдуть десь наприкінці березня, коли дозволить погода. Дорожники вирізатимуть так звані "карти" пошкодженого покриття та відновлюватимуть гарячим асфальтом.

Третій напрямок – капремонт доріг. На всі дороги не вистачає коштів, тому міська влада визначила пріоритети.

"Цього року візьмемось за Івасюка, Автоливмашівську. Також пріоритетне завдання – доробити минулорічні проекти, зокрема вул. Мазепи. Прораховуємо, звісно, й інші дороги", – зауважив Руслан Марцінків.

Зараз виникла ідея залучити до капремонтів ряд великих компаній, в тому числі й іноземних. Усі торги, обіцяє Марцінків, як і раніше, відбуватимуться в системі Прозоро.

"Ми знаємо, що у Львові та Києві активно працюють турецькі компанії, і зараз ведемо переговори з керівниками. Ми готові до співпраці. Головне, аби вони гарантували якість, особливо на капремонт. А капремонт – це не просто зрізати верхній шар і постелити новий, а дати хорошу основу, щоби дорога стояла не менш як 10 років", – підкреслив міський голова.

Загалом, до ремонту доріг у Франківську планують залучати різні компанії. До ремонту магістралей – великі фірми з потрібною технікою і досвідом, бічних вулиць – менші, місцеві фірми, а поточний ремонт буде здійснювати комунальне підприємство МДК. Директор підприємтсва Віталій Бурко зауважує, що асфальтують вибоїни від 5 см. Для ямкового ремонту компанія має 35 тонн асфальту, в день витрачають близько 3 тонн.

Щодо поточного ремонту, то на ці потреби на 2019 рік в міському бюджеті для МДК заклали 18 млн грн. Техніки на підприємстві вистачає, є два нові катки, старі радянські вже майже не використовують. А от робітників, зізнається Бурко, треба було втримувати, аби в Польщу не повтікали.

Нагадаємо, сьогодні Марцінків доручив латати ями на дорогах холодним асфальтом.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: