fbpx

ВССУ залишив без змін рішення апеляційного суду щодо студентів-іноземців, винних у зґвалтуванні

Суспільство 15:52, 10.10, 2017

28 вересня колегія суддів судової палати у кримінальних справах ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ розглянула в судовому засіданні матеріали кримінального провадження за касаційною скаргою прокурора, який брав участь при розгляді справи судом апеляційної інстанції, на ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 8 лютого 2017 року щодо двох громадян Йорданії.

Нагадаємо, вироком Івано-Франківського міського суду двох студентів з Йорданії, яких звинуватили у зґвалтуванні неповнолітньої, було засуджено до 10 років позбавлення волі.

8 лютого рішенням апеляційного суду Івано-Франківської області справу студентів-іноземців було перекваліфіковано зі статті 152 ч. 4 (Зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої) на ст. 155, ч. 1 (статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості). 

Відповідно до цього суд пом'якшив покарання засудженим. Одному студентові до 4,5 років позбавлення волі, іншому – до 4 років.

"Колегія суддів ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ вважає, що рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області про перекваліфікацію дій обвинувачених з ч. 4 ст. 152 КК України на ч. 2 ст. 155 КК України є обґрунтованим і відповідає положенням ст. 370 КПК України, а призначене покарання відповідає тяжкості вчинених злочинів, є справедливим і достатнім для виправлення засуджених та попередження нових злочинів", –інформує прес-служба апеляційного суду.

Ухвала  апеляційного суду Івано-Франківської області від 8 лютого 2017 року щодо студентів-медиків залишена без змін, а касаційна скарга прокурора – без задоволення.

Ухвала ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ набрала законної сили з моменту проголошення 28 вересня 2017 року і оскарженню не підлягає.

Як повідомляв КУРС, у грудні 2015 року в Івано-Франківську двох студентів-арабів звинуватили у розбещенні і зґвалтуванні неповнолітніх дівчат. Керівник арабської общини в Івано-Франківську Фуад Аліві вибачився за своїх одноплеменців, причетних до скандалу із розбещенням і зґвалтуванням неповнолітніх франківчанок.

До цього франківська поліція повідомляла, що розбещена студентами-іноземцями неповнолітня франківчанка неодноразово втікала з дому і вступала в статеві стосунки добровільно.  

Історія викликала значний суспільний резонанс: громадські активісти звинувачували поліцію у бездіяльності й висловили ультиматум арабській общині Франківська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: