fbpx

Вибори в ОТГ: на Прикарпатті зафіксовані перші порушення

Суспільство 13:16, 29.10, 2017

На Прикарпатті 50 із 51 виборчої дільниці у восьми об'єднаних громадах, в яких сьогодні відбуваються перші місцеві вибори голів і депутатів місцевих рад, за повідомленнями із територіальних виборчих комісій, розпочали роботу вчасно.

Єдина ДВК, яка почала працювати із запізненням, розташована у с. Павлівка (Ямницька ОТГ). Причина запізнення – затягнення процедури ранкового засідання.

У Яблунівській громаді виборчі дільниці починали працювати без світла, але через деякий час електропостачання відновили.

У с. Дзвиняч, на дільниці № 260016, повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, кабінки для голосування і виборчі скриньки розташовані з порушенням вимог закону. Як видно на фото, кабінки для голосування розділяють приміщення для голосування на дві частини, що заважає спостерігачам одночасно спостерігати за процедурою видачі бюлетенів і опусканням їх до виборчої скриньки. Нагадаємо, що відповідно до частини 4 статті 76 Закону України "Про місцеві вибори" приміщення для голосування повинно бути обладнано таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, кабіни для таємного голосування, виборчі скриньки для голосування розташовувалися у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми у приміщенні для голосування.

Крім того, спостерігач ОПОРИ повідомляє, що на цій же виборчій дільниці була спроба проголосувати виборцем вдруге, але бюлетень йому не видали і він покинув виборчу дільницю. Крім того, на  цій дільниці (№260016) обмежують передбачені законом права спостерігачів. Зокрема, спостерігачам не дозволяють підходити до столу для видачі виборчих бюлетенів менше ніж на 1 метр.

"Проте, відповідно до частини 9 статті 66 ЗУ "Про місцеві вибори", офіційний спостерігач від громадської організації має право: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично", – зазначає Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює "гаряча лінія", на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів  (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: