fbpx

Видача паспортів РФ жителям ОРДЛО є посяганням на суверенітет України, – заява ЄС

Суспільство 15:43, 25.04, 2019

У Європейському Союзі заявляють, що надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії.

Відповідну заяву в четвер у Брюсселі зробив офіційний представник ЄС, пише Інтерфакс-Україна. "Підписання президентом Путіним указу, що дає право, зокрема, особам, які постійно проживають у деяких районах Донецької та Луганської областей України, подавати спрощену заяву на отримання російського громадянства, є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії", – заявив він.

У ЄС вважають, що час прийняття такого рішення російською стороною – відразу після президентських виборів в Україні, які "продемонстрували сильну прихильність України до демократії та верховенства закону, свідчать про намір Росії ще більше дестабілізувати Україну й загострити конфлікт".

"Ми очікуємо, що Росія утримається від дій, що суперечать Мінським угодам, і не перешкоджатиме повній реінтеграції територій, не контрольованих урядом, в Україні. Всі сторони мають повністю виконувати свої зобов'язання відповідно до Мінських угод", – наголосив офіційний представник.

Він також запевнив, що ЄС "залишається твердим у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України".

КУРС писав, що 24 квітня президент РФ підписав указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийняття до громадянства РФ у спрощеному порядку". Згідно з указом, таке право отримують особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: