fbpx

Винних у вбивствах на Майдані чекає пожиттєве ув'язнення

Політика 11:29, 23.06, 2014

Генеральна прокуратура України завершує досудове розслідування щодо перших трьох співробітників роти спецпризначення "Беркут" МВС України, причетних до розстрілу учасників мирних акцій протесту на Майдані незалежності в Києві 18-20 лютого поточного року.

Про це заявив Генеральний прокурор України Віталій Ярема за підсумками Дня відкритих дверей у Головному слідчому управлінні ГПУ, організованого спеціально для родичів загиблих із Небесної сотні, повідомляє "5 канал".
За словами керівника відомства, на початку липня планується ознайомити обвинувачених і потерпілих з матеріалами кримінальних проваджень. Для цього Генеральна прокуратура підготувала десятки томів із свідченнями та іншими даними слідчих (розшукових) дій, на основі яких в кінцевій редакції було сформулювало підозру у перевищенні влади, скоєнні навмисних вбивств та замахів на вбивства при обтяжуючих обставинах.

"День відкритих дверей в Головному слідчому управлінні Генпрокуратури зібрав близько 200 потерпілих під час масових вбивств. Зустріч слідчих на чолі з заступником Генерального прокурора Олексієм Баганцем допомогла налагодити безпосередні контакти з родинами загиблих, що прибули з різних областей України", – підкреслили у ГПУ. 

Постраждалі отримали можливість детально ознайомитися із зібраними матеріалами, на прохання охочих були роз’яснені всі необхідні норми закону, а також порядок проведення слідчих дій, було розпочато процедуру повернення речей загиблих близьким та рідним. Родичі постраждалих (не тільки в Києві, а й на "євромайданах" в інших містах України) отримали детальні юридичні консультації.
Як заявив у коментарі Генеральний прокурор України Віталій Ярема, "встановити істину і притягнути всіх винних у скоєнні злочинів на Майдані залишається нашим головним пріоритетом". На це спрямовані, за словами очільника відомства, кращі сили Генпрокуратури, що максимально відкриті для співпраці з громадськістю. 
Згодом обвинувачувальні акти будуть представлені на розгляд суду, за підсумками якого суд присяжних зможе неупереджено визначити міру вини за масові вбивства на Майдані і покарання – аж до пожиттєвого ув’язнення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: